3ds Max : cam problemi

cam problemi

camla her zaman başım dertte ancak bu sefer daha farklı..kuyumcu modelliyorum..içerden dışarı bakan tarafa doğru render alırken..kuyumcuların girişinde olan vitrin korkunc kötü oluyor..nasıl bi tane dışarda cam var arada mankenler...tekrar bitane daha cam var...çift cam olmasından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ancak..camin yansımasını tamamen kaldırdım mı problem yok..ama cam görüntüsüde olmuyo o zaman..çıkmazda kaldım..acaba dışarda tam anlamıyla bi ışık olamamasından mı kaynaklanıyor..vray light koydum sadece dışarı başka bişey yok..avm içi olduğu için..yardımcı olabilcek arkadaşlarımdan acil cvp verirlerse çok sevinirim..

2013-07-29 17:26:36
  • Bayan
camda dikkat edilecek ayarlar
digidrawtechSerkan KÖSEAvatar

camda dikkat edilecek ayarlar

-Effect Shadows mutlaka işaretli olmalı.
-Refract şeffaflık fazla olması gereken
-Reflect yansıma az olması gereken.
-IOR (Kırılma) değeri cam kalınsa 1,6 fazla gelebilir, 1,2 civarına çekebilirsiniz.
-Max depth ler arka arkaya kaç defa yansıma ya da arka arkaya kaç defa geçirgenlik yapacağını belirtir. Tek objelerde 3 yapmak yeterli ama arka arkaya cam ayna varsa bunları arttırmak gerekebilir açıya göre.
-Fog değeri çok küçük değerlerde değiştirilmeli yeşil bir cam için mesela
rgb: 0,255,0 değilde 240,255,245 gibi olmalı gerekirse fog multiplier kısılır. Renkli cam sıvı veya kalınlığı gözüken camlar dışında kullanmasanızda olur.

Aklıma gelenler bunlar onun dışında bi görüntü eklemeniz gerekebilir.

İşimiz render, gücümüz render!
2013-07-29 20:28:29 Edit:2013-07-29 20:56:24
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!