3ds Max : .3ds ile gelen model

.3ds ile gelen model
vinonna

.3ds ile gelen model

Merhaba arkadaşlar. Bir vitrifiye firması için katalok görselleri hazırlamam gerekiyor. Kullandıkları çizim programında lavaboları 3ds dosyası yapıp yolladılar. ancak malum modeller sorunlu geliyor. oval olması gereken bölgeler kırık duruyor resimde olduğu gibi. vertex ler birbirinden ayrı geliyor.weld ile birleştirince yüzeyler bozuluyor. yeniden modellemek dışında bir yol var mısır acaba durumu kurtaracak diye bir danışayım dedim..

2013-07-19 20:12:57 Edit:2013-07-19 20:14:38
Yine kırıklıklar olup olmayacağından
osenverOsenverAvatar

Yine kırıklıklar olup olmayacağından emin değilim ama .dxf olarak da 3d objeler çizim programından max`e export olabiliyor imkan varsa bir de öyle denenebilir belki işe yarar.

.fbx ve .obj export imkanları varsa onlarda zaten kırıklık sorunu kalacağını zannetmem.

İlave export imkanları yoksa .3ds modeli max içine import sonrası editable poly e çevirdikten sonra sadece kırıklıklar olan oval kısım yüzeyleri seçilip "smooth" modifieri ile görüntü kurtulabilir yada sağdaki editable menüsünden seçili kırık yüzeyler için tek bir smooth numarası atarak da aynı sonuç elde edilir.

Sonuç yine kurtarmıyorsa sadece oval kısımdaki yüzeyler seçiliyken editable poly panelinden meshsmooth tuşuna basıp yüzey çoğaltarak pürüzsüzlük denenebilir ama tekrar moddelleme kadar orjinal sonuç olmaz sanırsam.Aklıma bunlar geldi, kolay gelsin.

http://3dilimkurgu.wordpress.com/ ***
2013-07-19 23:07:24 Edit:2013-07-19 23:13:05
  • Erkek
:)çok teşekkür ederim.
vinonna

:)çok teşekkür ederim.

2013-07-20 10:06:59
Benimle aynı sıkıntıları yaşayan
vinonna

Benimle aynı sıkıntıları yaşayan arkadaşlara...
Sorun format değişikliğiyle çözüldü. .step formatında yolladılar ki ilk kez gördüm bende bu uzantıyı..:))

2013-07-20 18:20:04
bir de smooth komutu
campanellaMahmut AltuntaşAvatar

bir de smooth komutu uygulayın 3dslere.

Bir düşte yaşıyoruz. Düşleyenin olmadığı, düşün kendini düşlediği bir düş.
2013-07-20 23:22:45
  • Erkek
Denedim onu da ama
vinonna

Denedim onu da ama lavabo gibi yansiyan yuzeylerde yansimalar sapitiyor. Neyseki cozuldu sorun. Cok zorlanacaktim cozulmeseydic :-)

2013-07-21 11:32:59

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!