3ds Max : proxy reng kaybi sorunu

proxy reng kaybi sorunu
SmegoM.MustafaAvatar

meraba arkadaslar...polygon coklugu yuzunden proxy yapmagi denedim..yapacagim objeler cicek bocek gibi seyler..ancak bi sorun varki proxy yapdigim zaman rengler kayboldu...nerde hata yapdim acaba?polygon 17000000

2013-07-15 13:18:38
  • Erkek
proxy ye cevirdigin objenin
can_esit

proxy ye cevirdigin objenin malzemesini pick from object ile slota alıp,vray proxy e atadın mı?

2013-07-15 14:52:33
attach
demiroserdar demir

objenin her farklı parçasını attachlemeniz gerekiyor sonrda oluşan tek parçayı materyallere ekleyip tekrar atamanız lazım

demiro
2013-07-15 18:08:30
  • Erkek
dykpaintle koydugum ciceklerin tum
SmegoM.MustafaAvatar

dykpaintle koydugum ciceklerin tum yapraklarini tek tek attachlamaliyimmi?o zaman bu isin icinnen cikamamki...arkadaslar peysaj calisirken poligon sayisi acindan neye dikkat ediyosunuz ozellikle?su an bir proje uzerinde calisiyorum..54 milyon poligon var ve yetmiyo cicekler az/...bilgisiyarda cok kasiyo.object prop_disp box da yapdim yinede kasiyo.proxy yapdim rengler gitti.nasil cikicam bu islerin icinnen?( Bilgisiyar ozellikleri 16gb ram i7 islemci 8 nuveli

2013-07-16 09:02:40
  • Erkek
Can bey bir cicek
SmegoM.MustafaAvatar

Can bey bir cicek toplulugu dusun rengareng 15 milyon poligon/bunlarin rengini teker tekermi slota almaliyim acaba?

2013-07-16 09:04:09
  • Erkek
oo desenize baya isim
SmegoM.MustafaAvatar

oo desenize baya isim var/bunun daha kolay bi yolu yokmu ya?

2013-07-18 11:56:11
  • Erkek
video linki varmi sizde
SmegoM.MustafaAvatar

video linki varmi sizde nasil yapiliyor//daha once hic yapmadim

2013-07-18 13:16:47
  • Erkek
tamam bi bakiyim
SmegoM.MustafaAvatar

tamam bi bakiyim

2013-07-20 10:30:05
  • Erkek
Attachleme işlemi tek tek
digidrawtechSerkan KÖSEAvatar

Attachleme işlemi tek tek zor olacaktır ama attach komutunu liste ile yaparsanız kolay olur.ev duvar merdiven gibi attach olmayacak objeleri saklayabilirsiniz ya da çiçek dal yaprak kök gibi bitkiyi oluşturan parçaları ayrı bir yerde proxy` yapabilirsiniz. Attach komutunun yanındaki settings dialog kutusunda objeler (çiçek dal yaprak vs) liste halinde görülecektir burdan ctrl veya shift ile toplu seçim yapabilirsiniz. Daha sonra arkadaşların söylediği gibi material ı pick yapıp tekrar uygulamanız gerekecektir.

İşimiz render, gücümüz render!
2013-07-23 00:19:56
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!