3ds Max : Edge Selection Problemi

Edge Selection Problemi
kirmizi-beyazBlue DreamAvatar

selamlar
bir silindir objenin Edge kenarlarından çember olacak şekilde en basitinden nasıl seçebilirim ?

silindir obje nin tek bir edge kenarını seçtiğimde ring butonuna basıyorum gidiyo alttaki kenarı seçiyor ben istiyorum ki seçtiğim orantıda işlemi gerçekleştirsin

bazen şöyle yapıyordum işe yarıyordu tek bir edge kenarına tıkladıktan sonra shift tuşuna basılı tutup hemen yanındaki edge kenarına tıkladığımda çember olacak şekilde hepsini seçiyordu ama şimdi olmuyor.

Ek olarak siz kullanıcılara şunu sormak istiyorum

3ds max te karşılaştığım bir takım sorunlar yüzünden programdan git gide iyice soğumaya başladım ve ilerleyen zamanda mac kullanıcısı olabilirim Modo programı üzerine yoğunlaşmak istiyorum kullanan arkadaşlar falan varsa önerirmisiniz ?

programı kullanma amacım stok siteleri için obje çizimleri yapmak ve render almak

Teşekkürler

2013-06-11 14:41:36
  • Erkek
Ring değil loop`a basacaksın
dmrmrtMurat DEMİRAvatar

Ring değil loop`a basacaksın böylelikle çember oluşur. Ayrıca max ilk başta çok zor gelir ve çoğu kişi bırakır ama alışırsan sen bırakamazsın

2013-06-11 15:08:11
  • Erkek
pes etme
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

eğer pes edersen ve başka bir programa geçersen aynı sorunları o programda da yaşamayacağına garantin varmı. yerinde olsam pes etmezdim. sene 2004 ten buyana max kullanıyorum, programı ilk öğrenirken senin gibi bir psikolojik duruma düşmüştüm ama yılmadım. kimse anasının karnında öğrenmiyor bu maxi. bol bol video tutorial izlemeni tavsiye ederim.benim izlediğim video tutorialler 250 gb ı geçti, yılmadan devam et, çalışmayana ekmek yok :)

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2013-06-11 17:45:16
  • Erkek
haa unutmada
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

izlediğin tutorialleri kaydet ve düzenli bir arşiv oluştur. takıldığın noktalarda ordan yardım alırsın.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2013-06-11 17:49:29
  • Erkek
Murat valla çok denedim

Murat
valla çok denedim perspektif ekranında dediğini uyguluyorum seçmiyor bu ve bunun gibi çok sorun var hepsi de banamı oluyor anlamadım gerçekten ne bilim render alırken ara ara göçme sorunları, durduk yere kapanmalar artık iyice delirdim resmen

2013-06-11 18:05:27
  • Erkek
Recep valla karşıma

Recep
valla karşıma sorunlar çıkmasa tamam diyecem ama son zamanlarda artık iyice canım sıkılmaya başladı problem görmekten bezdim resmen diğer programlarda ne olur bilmiyorum :(

2013-06-11 18:06:57
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!