3ds Max : Bevel Profile bu sorun niye oluyo?

Bevel Profile bu sorun niye oluyo?
SmegoM.MustafaAvatar

merhaba arkadaslar bir line iki line cizib bevel profile yapiyorum resimdeki gibi bir sorun oluyor.loftlada demedim yine ayni sorun oluyor//yapmaq istedigim pencere kenari denizlik. http://www.hizliresimyukle.com/image/kYQP

2013-05-27 10:09:59
  • Erkek
Line a bevel profil
armym00nEray KankayaAvatar

Line a bevel profil atadığınız da çizmiş olduğunuz profil line a uyumluluk gösterememesinden kaynaklanıyor. Bevel profil atadığınız line da çok fazla girinti çıntı var ise bu tarz sorunla karşılaşabılrsınız. isteseniz birde şunu denein Bevel Profil atadıktan sonra bevel progilin Gizmo kısmına gelin kısa yol olarak 1 e de basabilirsiniz sonra onu rotate ederk şekil degiştirmeye başlaycaktır size en uygun hale geldiğinde rotate etmeyi bırakın

2013-05-27 10:20:25
  • Erkek
rectangle
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

rectangle

yolu rectangle ile çizin. bevel profil uygulayın, edit poly`e çevirin ve alt kısmı silin. capholse modifier`ını uygulayın sorun kalmayacaktır. Aşağıya resim ekliyorum daha iyi anlamanız için.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2013-05-27 10:54:47
  • Erkek
resim2

resim2

resim2

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2013-05-27 10:55:20
  • Erkek
resim3

resim3

resim3

2013-05-27 10:56:51
  • Erkek
resim4

resim4

resim4

2013-05-27 10:58:08
  • Erkek
resim5

resim5

resim5

2013-05-27 10:58:34
  • Erkek
sonuç

sonuç

sonuç

2013-05-27 10:58:56
  • Erkek
Eray bey dediginizi zaten
SmegoM.MustafaAvatar

Eray bey dediginizi zaten yapiyordum//ama pek ise yaramiyo//yan yuzeylerle ust yuzeyler bir birinin tersi//duzensiz hareket ediyorlar//Receb bey dediginiz gibi yani rectangle yoluyle yapdigim zaman pekde iyi sonuclar ala bilmiyorum//cunki bazi yerlerde rectangil iwe yaramiyor//menim line iwimi gorurdu ama bevel yapdigim zaman yuzeyler ters donmeseydi tabi//bunu duzeltmenin bir yolu yokmu?

2013-05-27 14:49:56
  • Erkek
çizdiğin line hangi düzlemde?
serkancakirSerkan ÇAKIRAvatar

çizdiğin line hangi düzlemde? perspective çizdiysen bu sonun çıkması normal, fronta vb. çiz sorun çözülür

www.renderstudio.tv
2013-05-27 15:02:50
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!