3ds Max : Kamera Ayarı

Kamera Ayarı
hellishEkrem KESMEZAvatar

İyi günler arkadaşlar. Acil olarak öğrenmem gereken bişey var çözümünü bulamadığım.

Vaziyet renderi almam lazım bitirilmiş bir proje için. Fakat kamerayı left modundan yerleştiriyorum binanın üstüne çekiyorum fakat top da ki görüntüyü elde edemiyorum binanın yan kısmı görünüyor. Ben kamera yerleştirip nasıl top view modunu elde edebilirim. Top modundan bakarken ki koordinatları bulup kameraya entegre edebilir miyim?

2012-08-16 10:25:58
View den render alabiliyorum

View den render alabiliyorum zaten sürekli aynı açıyı yakalayamam top modundayken. O yüzden demiştim view de gördüğüm sahneyi kameraya aktarıyım diye.

2012-08-16 11:05:59
İstediğin açıyı view`de ayarla
nietzscheÖzler DönmezAvatar

İstediğin açıyı view`de ayarla ctrl+c yap kamera o açıya yerleşir.Shift+f yap renderde görünecek kısımı gösterir.

2012-08-16 11:15:15
  • Erkek
İstediğim açı değil de

İstediğim açı değil de sadece perspektiften alabiliyoruz diye biliyorum ctrl+C olayını. Denedim su an da top görünümünde iken ctrl+C yapınca kamera eklemiyor. P görünümünde iken kamera yerleştirebiliyorum.

2012-08-16 12:31:39
F9 ile Shift+Q arasındaki

F9 ile Shift+Q arasındaki fark nedir SedData1?

2012-08-16 13:08:39
  • Erkek
physical camera

top bakış acısında düzlem olarak 2 boyutlu render almak istedigimizde.. bu bakıs acısndan nasıl physical camera ile bakıyormus gibi yapacagız.. veya nasıl olacak çözemedim.. düzlem olarak 2 boyutlu oalcak ve physical camera ile bakıcaz :S bilen varsa söyleyebilri mi!

2013-03-19 10:35:53
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!