3ds Max : sahne ışıklandırması ve yazı ışıklandırması.

sahne ışıklandırması ve yazı ışıklandırması.
cemalbatroscem albatrosAvatar

Merhaba arkadaşlar. ben 3ds Max olayında biraz yeniyim izlediğim görsel eğitim derslerinde vs. google da felan aradıgım olayı bir türlü bulamadım. ben herhangi bir yere kabartma olarak atılan yazının arkasına parlak ışık yerlestırmek ıstıyordum sordugum cogu arkadas ugrasma 3ds max la gıt photoshop la yap diye yonlendırdı ama ben bunu 3ds max la yapmayı cok ıstıyorum ama bır turlu olmuyor ıstedıgım ışıgı bır turlu veremıyorum ornek olarak google dan buldugum bırtane resmın upload edıp onu ornek gostererek yardımlarınızı rica edicegim. iyi veya kotu alıcagım yardımlardan dolayı sımdıden tesekkur ederım. Not: forumda yenıyım buarada konuyu tam olarka nereye acıcagımı bılmedıgım ıcın buraya actım.(siteye nasıl resim upload edildigini bulamadım o yuzden link olarak verebiliyorum.) http://c1302.hizliresim.com/16/u/kj9dj.jpg

2013-02-26 13:51:31
  • Erkek
3ds max bilgin ne
fy3dtasarimYunus DAYFUNAvatar

3ds max bilgin ne kadar bilemiyorum ama bunu yapman için kullandığın render motorunun da büyük etkisi var ben vray kullanıyorum yazıyı yazdıktan sonra extrude uyguladıktan sonra editploye dönüştürüp arkasına vraylightmtl atıyorum geri kalan kısmınada yazıya nasıl bir kaplama atmak istiyorsan onu atarsın tabi duvarla yazı arasında azcık boşul olmalı başka yollarıda vardır elbet şimdilik aklıma bu geldi

www.yunusdayfun.com
2013-02-26 14:47:01
  • Erkek
yani bilgim 3 aydır

yani bilgim 3 aydır başladım birşeyler çizmeye ve vray kullanıyorum dediklerinin aynısını yapıyorum fakat yinede o linki ni gonderdıgım resimdeki bi işiği yaratamıyorum ya fazla ısık cıkıp etrafa yayılıyor veyahut kucuk bı ısık cıkıyor yanı cok az bi ışık veriyor.

2013-02-26 15:05:29
  • Erkek
yazıya kopyala gerçek yazının
arzuuuuumarzu k.Avatar

yazıya kopyala gerçek yazının arkasına yerleştir sağ tıkla objest properties objest ID 1 yaz
rendering toolabrından environmenti seç
effect bölümüne gel add/ lens efect/ ok glowu sağa ekle glow element optionstan objest ıd ye 1 yaz ve tik koy
parametres bölümlerini ayarla her birine 1-5 arası rakam vermen kafi

Umuyorumki glow işini görecektir. Sitede bu konu ile alakalı ders olacaktı glow yazıp bi arat istersen

2013-02-27 09:56:05
  • Bayan
cok teskkur ederım başlangıc

cok teskkur ederım başlangıc olarak cok ısıme yaradı

2013-02-28 14:24:48
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!