3ds Max : 3d max + vray ışık sorunu

3d max + vray ışık sorunu
mortemiaburak özdalAvatar

yapmış olduğum bir proje var herşeyi bitti fakat bi türlü istediğim ışığı ve yansımaları alamıyorum. projede dış cephe çalışıyorum ve bakır renkli alüminyum kaplamaları var binanın her tarafında. vrayin hazır materyalini de kullandım ama vray sun , light , ve vrayin kamera ayarlarını ne yaptıysam olmadı. problem ise ya bi tarafta ışık çok patlıyor ya da düzgün gibi giderken render bi süre sonra aynı materyal de olsa duvarın kenarlarından içeri doğru yanık lekeler oluşuyor. hdr dosyası kullanmayı denedim daha önce yamış olduğum render ayarlarının aynısını yaptım ama olmadı. bu sorunu nasıl aşabilirim yani renderda istediğim binanın her tarafına ışığın düzgün yayılması ve yanık lekelerden kurtulmak şimdiden herkese teşekkür ederim.

burak özdal
2013-02-20 23:53:21
  • Erkek
Color mapping den HSV
halkaFurkan YILMAZ

Color mapping den HSV kullanmayı deneyin, patlamalar düzelecektir. Birde ekran görüntüsü veya render eklerseniz daha detaylı yorum yapılabilir.

www.furkanyz.com
2013-02-21 00:04:18 Edit:2013-02-21 00:09:14
  • Erkek
furkan bey söylediğinizi yarın

furkan bey söylediğinizi yarın deneyeceğim. cevap için sağolun.görüntüler çalıştığım yerde yanımda değil fakat sabah ilk iş ekliyorum .

burak özdal
2013-02-21 00:11:02
  • Erkek
furkan bey hsv yapınca

furkan bey hsv yapınca

furkan bey hsv yapınca patlama sorununu aştım çok teşekkür ederim fakat diğer sorun olan bu leke siyah olan şeylerden kurtulamadım bir türlü standart kamera da denedim vray de denedim vray sun koymadan aldım ama hep bi tarafları böyle oluyor.

burak özdal
2013-02-21 18:01:20
  • Erkek
Subdivs düşüklüğü aydınlatma yetersizliği
halkaFurkan YILMAZ

Subdivs düşüklüğü aydınlatma yetersizliği gibi etkenlerden olabilir ama bu konuda kesin fikrim yok. Bilmiyorum.

www.furkanyz.com
2013-02-21 18:30:08
  • Erkek
teşekkür ederim saolasın gösterdiğin

teşekkür ederim saolasın gösterdiğin ilgi için.

burak özdal
2013-02-22 01:24:09
  • Erkek
burak bey cam malzemesini

burak bey cam malzemesini nasıl yaptınız...camda istediğim yansıma ve cam etkisini yakalıyamıyorum...sizin ki güzel görünüyor??

2013-06-25 09:20:31
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!