3ds Max : Kısa Menü - Quads

Kısa Menü - Quads
apex60YiğitAvatar

Site değişmeden önce forumdaki yazıların birinde okumuştum sanırım... kendimize ait bir menü hazırlama(box-line-boolean-sweep gibi sekmeleri bir pencereden tıklanarak açıyorduk) için bir yer vardı sanırım customize user interface deki quads bölümünden yapılıyordu ama nasıl yapılacağını unuttum yardım edebilmeniz mümkün mü acaba?

2011-09-09 12:07:23
  • Erkek
"Quads menu"

Sağ tıklama menüsü yani "Quads menu" ayarlarına: customize /customize user interface/ Quads. yolu ile ulaşabilirsiniz. Açılan pencerede sağ alt köşedeki reset butonu ile Quads ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Pencerenin sol yarısında bulunan Action listesinden herhangi bir komutu sol tık ile sürükleyip, sağ yarısında bulunan label listesi içerisine bıraktığınızda Quads menü içerisine yeni komutlar ekleyebilirsiniz ve buradaki komutlara sağ tıklayıp silebilir yada dilediğiniz bir isim vererek düzenleme yapabilirsiniz. Ayrıca Advenced Options..a girip buradan Quads menünün açılış stili, rengi, opaklığı yada font tipi gibi ayarlara ulaşıp kişiselleştirebilirsiniz..

Bu arada Quads menüyü resetlemek sorunu çözmediyse: Max kapalı iken C:\Documents and Settings\KULLANICI ADI\Local Settings\Application Data\Autodesk\3dsmax\9 - 32bit\enu klasörü içindeki "3dsmax.ini" dosyasını silin. Max i açtığınızda ilk kurduğunuzdaki gibi sıfır kilometre bir max ile karşılaşacaksınız.
Bunlar da çözüm olmaz ise, sorunun programdan değil ekran kartı sürücüsü yada ayarlarından kaynaklandığını düşünmeye başlayabilirsiniz.

Günel Ayvacı
2011-09-09 19:19:25 Edit:2011-09-09 19:21:04
  • Bayan
Günel hanım kusura bakmayın
apex60YiğitAvatar

Günel hanım kusura bakmayın soruyu sorduktan bir süre sonra nete giriş yapamadım, ve cevabınızı yeni gördüm ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Fakat sormak istediğim mouse nin sağ tuşuna eklemek değildi, sağdaki menüde buluna create sekmesinin altına yeni bir menü oluşturmak, bunu sitenin önceki halinde bu konuya bir cevap yazılmıştı customize user interface menüsünden yapılıyordu ben hatırlayamadım...

2011-09-26 12:39:08
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!