3ds Max : Attach problemi

Attach problemi
zeynepgZeynep GüzelAvatar

Mrb
Üzerinde çalıştığım bir dış cephe modelinde attach da problem yaşıyorum. ataçlamak istemediğim nesneleri farkında olmadan seçmişim. şimdide hepsi birlikte hareket ediyor. attach ı nasıl devre dışı bırakabilirim. Herkese kolay gelsin. Şimdiden teşekkür ederm

2013-02-15 16:41:09
  • Bayan
işte bu şekil

işte bu şekil

işte bu şekil

2013-02-15 16:43:53
  • Bayan
devre dışı bırakamassınız ama
EmreDeniz_DnzEmre DenizAvatar

devre dışı bırakamassınız ama edit poly ekleyip elemnt seçeneğini tıkladıkdan sonra yanlışlıkla attach ettiğiniz nesneleri seçip alt menüde detach i tıklayın. seçtiklerinizi bu burdan ayıracaktır

Kalp dediğin atıyor zaten. Marifet ritmi değiştirebilende...
2013-02-15 16:48:52
  • Erkek
evet dediğinizi yaptım oldu.

evet dediğinizi yaptım oldu. çok teşekkürler...

2013-02-15 17:08:44
  • Bayan
biraz uzun yöntemdir gerçi

biraz uzun yöntemdir gerçi ama atahlerken dikkat etmek gerekiyo benimde başıma çok geldi...

2013-02-15 17:11:48
  • Erkek
şuan da materyal atarken

şuan da materyal atarken sorun yaşıyorum. bahçe duvarı ve bina ataçlı olduğundan ikisine de aynı malzemeyi atıyor. düzelteyim derken daha beter ettim çalışmadaki bütün nesneler ataçlı. element deattach dan nesneleri silerek çıkarıyor. bunun dışında silmeden atacı ayırabileceğim bir yöntem yok mu?

2013-02-16 12:14:46
  • Bayan
sorun devam ediyor

şuan da materyal atarken sorun yaşıyorum. bahçe duvarı ve bina ataçlı olduğundan ikisine de aynı malzemeyi atıyor. düzelteyim derken daha beter ettim çalışmadaki bütün nesneler ataçlı. element deattach dan nesneleri silerek çıkarıyor. bunun dışında silmeden atacı ayırabileceğim bir yöntem yok mu?

2013-02-16 12:16:02
  • Bayan
son hali de bu

son hali de bu

...

2013-02-16 12:16:21
  • Bayan
- elementden atach yaparken

- elementden atach yaparken copy derseniz o cisimden bi kopya çıakrtır.copy demesseniz cisimden seçtiğiniz parçayı direk çıkartır.
- eğer tüm cisim attachli ise buna ID vererek material atarsınız.Buda edit poly ekledikden sonra aşağıdaki menüde numaralar göreceksiniz ordan her bi farklı malzemeye bi numara verceksniz.
daha sonra materyal editörden multi sub obje isimli amteryeli seçip ordan hangi numara ya hangi amteryal gelmesini istiyosanız onu ayarlıcaksınız.
sanırım biraz karışık oldu:) çözemesseniz başka çaresine bakarız ama zor bi konu değil...

2013-02-16 21:38:50
  • Erkek
yardımlarınız için teşk. ama

yardımlarınız için teşk. ama söylediğiniz yöntemler çok uzun o yüzden yeniden çizeceğim. çok sağ olun.

2013-02-18 10:30:41
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!