3ds Max : Bazı autocad dosyalarını aktarırken ölçü cıkmıyor

Bazı autocad dosyalarını aktarırken ölçü cıkmıyor
AnesteticBilal Avatar

Merhabalar.. bazı autocad dosyalarını max e aktarırken ölçü birimi gozukmüyor.fotoğrafta işaretli olduğu gibi bu sorunu nasıl çözebilirim?Rescale yi işaretlesem dahi model size yazan kısım değişmiyor

bir diğer sorum ise ben autocad dosyasını max e aktarıp (autocad de sadece kat planlarını ve gorunuslerı bırakıyorum) daha sonra wall ile duvar çizip pencere yerlerine de windows koyuyorum. daha pratik bir yolu varmıdır? yol gösterebilirmisiniz? 3degitim cd si aldım orada görünüşler üzerinden 3 boyut calısması yapılıyor ama sade bir villa için bunu apartmanda uygulamamaz sanırım daha güç olur

son olarak autocad dosyasını max e atmadan önce nasıl bir düzenlemeler yapılabilir max de daha kolay çalışabilmek adına? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

www.mimarimodelleme.org
2013-02-02 18:55:25 Edit:2013-02-02 18:59:27
  • Erkek
boyle bi sorunla hiç
yorgun_gozlerUğur İnce

boyle bi sorunla hiç karşılaşmadım ama
autocad de cm ye cevir çizimleri oyle al max e
atmdan öncede yazıları tefrişleri ölçüleri silebilirsin

www.ugurince.com ugurince.deviantart.com
2013-02-02 22:13:44
  • Erkek
autocadden user preferences den
AnesteticBilal Avatar

autocadden user preferences den cm yaptım ve farklı kaydettim projeyi ama yine aynı sonuç

www.mimarimodelleme.org
2013-02-02 23:32:16
  • Erkek
hayır çizimi çevireceksin max
yorgun_gozlerUğur İnce

hayır çizimi çevireceksin max cantimetrede şuan senin çizim de cm ise sahneye al ama çizim metre cinsinden çilmiş ise sorun olur

2013-02-02 23:59:56
  • Erkek
Ölçü birimi maxda cm
arzuuuuumarzu k.Avatar

Ölçü birimi maxda cm ise autocadda da cm olmalı.
İkisininde aynı olduğundan emin olduktan sonra Maxda importu seçtiğin vakit sağ üstdeki birim ayarı cm olmalı ve rastgele alanı seçili olmalı. Çizdiğin ebatlarda gelecektir.

2013-02-03 00:11:33
  • Bayan
autocad projesi mm olarak
AnesteticBilal Avatar

autocad projesi mm olarak cizilmis ben max e cm olarak aktarmak ıstıyorum autocad user preferences den mm yi cm yapıp kaydedip acsam olmuyor. cm yi secip autocad kat planlarının uzerınden line ile yeniden mi gitmem gerekiyor

www.mimarimodelleme.org
2013-02-03 01:07:39
  • Erkek
şimdi denedim bende oldu
arzuuuuumarzu k.Avatar

şimdi denedim bende oldu
maxda import ederken sağ üsteki ölçü birimi mm olarak işaretle ve rastgele seçili olsun.

2013-02-03 11:22:50
  • Bayan
user preferences seçmeyceksin çizimi
yorgun_gozlerUğur İnce

user preferences seçmeyceksin çizimi scala ile buyuteceksın mm çizilmiş mimarı olmaz detaya girmedikce ya metre yada cm cinsinden çizim yapılır. max e atmak için ya çizimini 100 katı buyutursun yada .01 küçültürsün

2013-02-03 11:23:12
  • Erkek
Uğur hocam dediğiniz büyütmeyi
AnesteticBilal Avatar

Uğur hocam dediğiniz büyütmeyi nereden yapacagım?

yagmur hanım dediğinizi yaptım ama yinede yukardakı fotografta ısaretledıgım alanda ölçü birimleri çıkıyor hangisini yaparsm yapayım alttaki kısım değişmiyor.

şöyle birşey dikkatimi çekti mimardan aldığım prejede hiçbir değişiklik yapmadan max a attığımda sorun olmuyor ama vaziyetleri ölçüleri gereksiz seyleri silip farklı kaydedip daha sonra max e attığımda yukardaki sorun olusuyor autocad 2013 ve max 2013 kullanıyorum

www.mimarimodelleme.org
2013-02-04 11:32:56 Edit:2013-02-04 11:33:17
  • Erkek
scala komutu ile
yorgun_gozlerUğur İnce

scala komutu ile eğer mimarin cm ile çizilmiş ise direk al max e

2013-02-04 12:59:24
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!