3ds Max : Bütün bitmap`lar kayboluyor.

Bütün bitmap`lar kayboluyor.
spiner

Arkadaşlar bitmaplerde büyük bir sorun yaşıyorum şöyle anlatayım , herhangibir bir projeyi bitirdikten sonra 5 10 gün veya 1 ay sonra projeyi tekrar açtıktan sonra her zaman değil ama çoğu zaman projedeki kullandığım bütün kaplamalar kayboluyor (maplar) bazı kaplamalarıda bilgisayardaki rasgele bi dosyadan bi resim atmış oluyor.Projeyi sadece bir dosya içinde dosyalandırıyorum max,autocad,map gibi yani dosyadaki hiç bir kaplamanın yerini değiştirmeme rağmen kaplamalar açınca kayboluyor her seferinde tekrardan map`lerin dosya konumunu seçiyorum zaman alıyor.bu sorunla karşılaşanlar varmı sorun nerden kaynaklanıyor yardım ederseniz çok sevinirim.

2013-01-28 12:00:48
arşivleyerek kaydederseniz bu sorunu
yagmurayAzer Telik

arşivleyerek kaydederseniz bu sorunu yaşamazsınz

------
2013-01-29 02:13:50
  • Bayan
arşivleyerek kaydetmek nasıl oluyor
spiner

arşivleyerek kaydetmek nasıl oluyor anlayamadım , dosyayı kopyalayım mı demek istediniz ? kopyalayıncada sorun yine oluyor.

2013-01-29 11:00:41
save as içinde archive
fasln17fahri aslan

save as içinde archive var ona tıkla dosyayı zipler böyle saklarsan sorun olmaz

fasln17
2013-01-29 15:01:29
  • Erkek
çok teşekkür ederim yardımınız
spiner

çok teşekkür ederim yardımınız için.

2013-01-30 12:26:46
Bir diğer yöntem Resource
Haru-NHarun Kaymaz

Bir diğer yöntem Resource collector ile arşivleyebilirsiniz böylelikte belirlediğiniz klasörde sahne ile ilgili proxy harici bütün dökümanlar toplanır, Resource collector`un yeri utilites menüsünde more butonuna tıklarsanız karşınıza çıkan pencerece olacaktır.

https://www.facebook.com/3dsmaxegitimkayseri
2013-01-30 15:46:17
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!