3ds Max : Max Kendi Kendine Kopyalama Sorunu

Max Kendi Kendine Kopyalama Sorunu
BaBa08Ünal BABAAvatar

Merhaba arkadaşlar ;

Max 2013 kullanıyorum. Bina modellerken bir şey dikkatimi çekti duvarlar, pencereler, kapılar aklınıza ne gelirse üst üste kendi kendine kopyalamış. Materyalleri atarken anladım. Bazı şeyleri üst üste 7-8 tane kopyalamış bazıları 2-3 tane. Dün tek tek sildim. Bugün kayıtlı dosyayı tekrar açtım ve yine hepsinden ikişer adet kopyalamıştı. Hatta vray kamerayı bile. (Çoğalttığı kameralar ve nesneler hep aynı. Farklı bir isim vermiyor.) Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acil yardım edin. Pc zaten kasıyor, şimdi neredeyse hiç bir şey yapamaz hale geldim.

Görüntü : http://img16.imageshack.us/img16/9105/sorunx.gif

Teşekkürler.

2013-01-07 10:32:38
  • Erkek
çizimini boş bi max
EmreDeniz_DnzEmre DenizAvatar

çizimini boş bi max dosyasına merge ederken 2 kere yanlışlıkla aynı işlemi yaptıysan olur böle bi hata.

Kalp dediğin atıyor zaten. Marifet ritmi değiştirebilende...
2013-01-07 10:40:41
  • Erkek
Hayır öyle bir şey
BaBa08Ünal BABAAvatar

Hayır öyle bir şey yapmadım tek bir dosyada çalıştım. Dün her çoğalan şeyi sildim ve 1 adete düşürdüm. Bugün o kayıtlı dosyayı tekrar açtım render alacaktım ki yine aynı şekilde kopyaladığını gördüm. :S

2013-01-07 10:48:00
  • Erkek
çok enteresan.benim de başıma
EmreDeniz_DnzEmre DenizAvatar

çok enteresan.benim de başıma böle bişi gelmişti sebebi anlattığım şeydendi bunu bilemedim ama.çizimi kapatmadan önce tüm objeleri seçip gruplayın.sonra sıfırdan bi max e atın bakalım ertesi gün aynı şeilde kopyalıcakmı

Kalp dediğin atıyor zaten. Marifet ritmi değiştirebilende...
2013-01-07 11:35:43
  • Erkek
Tamam Emre Bey. Şimdi
BaBa08Ünal BABAAvatar

Tamam Emre Bey. Şimdi fazlaları silip hazır rahatlamışken bi render alayım. Sonra dediklerinizi yapıcam. Render alıyım onu kurtarayım bari şimdilik :)

2013-01-07 13:50:54
  • Erkek
Array
MedusaXGökhan TorunAvatar

Merhaba;
Bu hatayı daha önce bende yaşamıştım ancak sorunun programdan değil ARRAY komut hatasından kaynaklı olduğunu fark ettim ne yaptıysam da çözemedim. Qbase veya Dbase bilseydim çözerdim :)

Shift dışında kullandığınız kopyalama araçlarını, objeyi kopyaladıktan sonra kontrol etmeniz iyi olur.

Gökhan TORUN İç Mimar
2013-01-24 22:32:17
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!