3ds Max : 3ds max görüntü ayarı nasıl olmalı

3ds max görüntü ayarı nasıl olmalı
semerkandAbdulkadir ÖZKARLIKLIAvatar

3ds max görüntü ayarı nasıl olmalı

3ds max de customize ve oradan preference ye girdiğimizde vieports sekmesinin altında display graphics denilen bir ayar var burada 3 seçenek var bunların fonksiyonu tam olarak nedir? Resimdeki ayar benim ayarım ben bunu ne seçmeliyim ekran kartım asus gtx 670 modeli ve direct 11 i destekliyor olmasına rahmen neden burada direct9.0 yazıyor performans için hangisini seçmeliyim. Birde ekran kartımın cuda desteği var mı? Varsa neden vray rt de sadece cpu görünüyor gpu görünmüyor?

2012-12-23 14:25:53 Edit:2012-12-23 14:27:56
  • Erkek
2012 kullanıcısı olarak nitrous
erenminareciEren MinareciAvatar

2012 kullanıcısı olarak nitrous çok tavsiye etmem.inanılmaz ram yiyor.24gb ram olmasına rağmen aşırı kasıyor.service pack 2de problem olduğu söyleniyor ama service pack 1le de aynı derdi yaşadım.o yüzden şimdi direct3d kullanıyorum.

nitrousun görüntü kalitesine zerre yaklaşamıyor ama yapıcak bişey yok.yorumlardan okduğum kadarıyla da nitroustan memnun olan kimse yok.2013 te bu problemi halletmişler sanırım.

Remember when life was simple and Voltron & ThunderCats ruled the Universe
2012-12-23 14:32:04
  • Erkek
Ben test yaptım, wireframe
halkaFurkan YILMAZ

Ben test yaptım, wireframe

Ben test yaptım, wireframe yaparsanız inanılmaz derecede performans kaybı oluyor Nintrous driver da.

(2630QM,GTX560M,16GB 1333MHZ)

www.furkanyz.com
2012-12-23 15:17:29
  • Erkek
"Selecet openCL devices for
halkaFurkan YILMAZ

"Selecet openCL devices for vrayRT" Başlat menüsünde vrayın kısayollarını nolduğu yerde böyle birşey buna tıklayıp ekran kartını seçip set dedikten sonra VrayRT de gpu aktif hale geliyor, Önceden gpu render alıyordum ama şimdi alamıyorum-Bir sıkıntı var sanırım benim bilgisayarda.

Gpu renderde vray GI aktif olmuyor, bu yüzden çokda işe yarar birşey değil, ekran kartının gücünü kullanmıyoruz yani.Varmı sitede ekan kartı ile render alan bilmiyorum.(Deneme render larından bahsetmiyorum, normal bir çalışmasını gpu ile alan yok heralde?-Gpu ile bende çok test yaptım çünkü)

www.furkanyz.com
2012-12-23 15:35:27
  • Erkek
Halka teşekkür ederim. Sanırım
semerkandAbdulkadir ÖZKARLIKLIAvatar

Halka teşekkür ederim. Sanırım olacak şimdi bakıyorum. Birde test için ve yorum yapanlara teşekkür ederim anlaşılan nitrous daha tam oturmamış. Halka denedim fakat eksik anlatmışım benim istediğim tam olarak realtime render almak fakat beceremedim

2012-12-23 15:53:07 Edit:2012-12-23 16:03:22
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!