3ds Max : V-Ray Exception Sorunu

V-Ray Exception Sorunu
mortemiaburak özdalAvatar

sitede bu konu başlığı altında olanlara baktım hepsine bakamamış olabilir şimdiden gereksiz konu açtıysam özür dilerim.
Win. Vista Home Basic kullanıyorum 4 gb ram var ve bu hata alıyorum ne olduğuna dair bir fikrim yok nasıl baş edeceğimi de anlamadım. sahne kalabalık ve bir çok obje koydum archmodels`dan proje bitti render almaya geçemiyorum pc`den mi kaynaklanıyor bilmiyorum lütfen yardım edermisiniz? şimdiden teşekkürler..

burak özdal
2012-12-05 06:12:22 Edit:2012-12-05 06:12:50
  • Erkek
Ram in yetmiyor render
SweeperErkan Turgut

Ram in yetmiyor render almak istediğin sahne için...

www.designizmir.com
2012-12-05 07:51:49
  • Erkek
sanki bende böyle bi
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

sanki bende böyle bi sorunla karşılaşmıştım çok önceden.
render almadan önce bütün objeleri seç bide öyle render al. yani render alırken sahnedeki tüm objeler seçili hale gelmesinden emin ol. bide öyle bi dene . sonuçunuda yaz merak ettim.

25524
2012-12-05 09:13:45
  • Erkek
merge ile dosyaya aldığın
sfmstmesutAvatar

merge ile dosyaya aldığın hazır objeler üzerinde scale işlemi yaptı isen bu objelere freetransform uygula, kullandığın hazır objelerinin tümünü vrayproxi ye çevir, render setupda sistemde bulunan memroy değerlerini yükseltirsen sorun çözülür.
vista çok ağır vindows7 kullanmanı öneririm kolay gelsin

2012-12-05 12:32:45
  • Erkek
mesut hocam vray proxy`e

mesut hocam vray proxy`e nasıl çeviriyoruz nesneyi çok bilgim yok maxde çünkü ?

burak özdal
2012-12-05 15:43:14
  • Erkek
proxy yapmayı anladım yaptım

proxy yapmayı anladım yaptım sıkıntı yok şimdi de rendere başlarken hiç birşey demeden max kapanıyor yardım edin lütfen ?? sahne resmini koyabilirim isterseniz çok kalabalık bi sahne de değil

burak özdal
2012-12-05 22:30:24
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!