3ds Max : 3d max gerçekçi insan kullanma

3d max gerçekçi insan kullanma
vknvolkan simsekAvatar

arkadaşlar 3d max te çalışmalarıma yüksek kalitede ve çok sayıda insan koymak istoyorum rpc archvision gibi markalarda hiçbir gerçeçilik bulamadım.

alfa kanalına yüksek çözünürlükte insan alsam onda da açı değiştiğinde kağıt gibi kalıyor herşey...

aşağıdaki resimdeki gibi bir alışveriş projem olsa bu kadar insan eklemek istesem en kısa yol nasıl olur?

vKn
2012-12-03 21:50:33
  • Erkek
şekil 1-a
vknvolkan simsekAvatar

şekil 1-a

şekil 1-a

vKn
2012-12-03 21:50:58
  • Erkek
Modellemeyi düşünmessin herhalde ?
ETezerErgin TEZERAvatar

Modellemeyi düşünmessin herhalde ? ! :( İşin Doğrusu çünkü, üstüne bi de Crowd tanımlarsın. Tamamdır ;)

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2012-12-04 00:28:18
  • Erkek
Autodesk 2014 versiyonunda buna
ulasdenizulaş deniz

Autodesk 2014 versiyonunda buna bir çözüm getirildi. 2013 versiyon için bu çözümü eklenti olarak kullanıyorsunuz. 2014 de crowd isimli bu özellik, mevcut max sürümlerine eklenti olarak kurulabilir. bu eklentinin ismi, gepetto project. bulabileceğiniz adres de autodesk lab. bir inceleyin, mevcut sürüm Max için indirip deneyebilirsiniz. hatta bununla ilgili bir video hazırlamıştım, bulursam izleteyim.

2012-12-04 00:42:04
  • Erkek
arkadaşlar hareketli istemiyorum.
vknvolkan simsekAvatar

arkadaşlar hareketli istemiyorum.

normal render alırken 3-4 açıdan insanlar aynı yerlerinde kalsalar sorun değil.

zaten 3d modeller gerçekçilikten çok uzak oluyorlar.

bana daha gerçekçi bir olay lazım. yani photoshopta montaj yapılmış gibi gerçek kalitede.

bunu rpc ile mi sağlayabilirim bu kadar fazla insan olduğunda?

not : alfa kanalına aldığım resimler de de açı değiştiğinde insanlar kağıt gibi oluyor.

vKn
2012-12-13 18:59:22
  • Erkek
Şu ana kadar Rpc
3ddesigner3d designer

Şu ana kadar Rpc den daha gerçekçi sonuç veren bir teknoloji bulunmuyor. Ancak Rpc lerin 2d ve 2.5d olmasına dikkat et. Şayet 3d rpcler oldukça yapay sonuç veriyor. Yani bildiğin low poly insanlar gibi duruyorlar. Ancak 2d. v2 2.5d rpclerin bir dezavantajı vardır o da şu ki, epey bir üstten render aldığında yandan görürsün :D açıları iyi ayarlamak lazım. açı ayarlamakta zaten bizlerin işi zor olmasa gerek ? .. kolay gelsin.

2012-12-13 19:21:48 Edit:2012-12-13 19:32:43
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!