3ds Max : environment+map yardim.

environment+map yardim.
SmegoM.MustafaAvatar

merhaba arkadaslar bi calismam icin enviromentde arka plan icin manzara environmentden map atamak istiyorum ama renderde gozukmuyo karanlik cikiyo arka plan.vraysun ve vrayphiysical kmera kulaniyorum sahnemde.yardim lutfen,neden boyle oluyo?

2012-10-22 20:05:58
  • Erkek
camera acına gelecek şekilde
yorgun_gozlerUğur İnce

camera acına gelecek şekilde bi box çiz dışarıya ona Vraylight matl. sonra color kısmının yanıdaki none yazan yerede resmi umarım olur.

www.ugurince.com ugurince.deviantart.com
2012-10-22 23:42:10
  • Erkek
Ben diş məkan modellediyim
SmegoM.MustafaAvatar

Ben diş məkan modellediyim icin box işime yaramiyacak.environment e map ataiyodumçmental ray l render aldigim zaman backgraund gorunuyodu ama vray render aldigim zaman gozukmuyoçkaranlik cikiyoçkameradan kaynaklanidigini zann ediyorum.eminim bir cok arkadasimiz bu sorunla karsilasmisdir.

2012-10-23 08:55:34
  • Erkek
hazir objeler kullandigim icin
SmegoM.MustafaAvatar

hazir objeler kullandigim icin m.ray render motoru kullanamiyorum,vray kullanmaliyim,...bu sorunla hic kimse karsilasmadimi acaba?backgraund map olarak manzara atiyorum,renderde karanlik cikiyo.

2012-10-23 10:12:40
  • Erkek
bilen yok qaliba
SmegoM.MustafaAvatar

bilen yok qaliba

2012-10-23 20:33:38
  • Erkek
bilen olmaz olurmu kardeşim
advertisarTurhan TosunAvatar

bilen olmaz olurmu kardeşim :) max ekranına resmi sürükle bırak çıkan herşeye evet evet de :) vray sun ekle environmente vraysky atayımmı diye sorunca hayır de, vray sun ayarlarından instensity multiplayer 0,03 yap ve standart kamera koy hepsi bukadar, haa birde mutlaka render ayarlarından environment kanalının altındaki GI env. ve reflection/refraction açık olacak. Takıldığın yer olursa yine yardımcı oluruz.

2012-10-24 20:56:48
  • Erkek
cok tesekkurler.kac gundu bu
SmegoM.MustafaAvatar

cok tesekkurler.kac gundu bu soruya cevap ariyordum,simdi cok gec oldugu icin yarin bakicam,durumu belirtirim,...sagolun

2012-10-24 22:21:47
  • Erkek
Tamam oldu dediyiniz gibiydi
SmegoM.MustafaAvatar

Tamam oldu dediyiniz gibiydi cok tesekkur ederim.

2012-10-26 11:04:46
  • Erkek
önemli değil, şunuda belirtmek
advertisarTurhan TosunAvatar

önemli değil, şunuda belirtmek isterim; vray phsk.cam. kullanırsanızda olur render setup frame buffer açık olsun fram bufferde srgb işaretli olsun daha aydınlık olması için ve exposure kontrolden vray exposure kontrolünden de ayarlayua bilirsin ama çok zahmetli bir işolur senin için benim ilk dediğimi uygula sorunsuz kullan. :)

2012-10-26 20:53:58
  • Erkek
boylede oldu ıllada her
SmegoM.MustafaAvatar

boylede oldu ıllada her yolu bılecem dıye bır sey yok,zamanla oyrenirim:)

2012-10-26 21:27:20
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!