3ds Max : Render Kaydetme Sorunu

Render Kaydetme Sorunu
hellishEkrem KESMEZAvatar

İyi günler arkadaşlar bir problemim vardı sizinle paylaşmak istedim.

Benim sorunum aldığım render ile kaydettiğim render arasında çok fark oluyor. Işık daha çok patlamış şekilde kaydediyor renderi fakat normal 3ds max penceresinde güzel duruyor.

Acaba bu sorunu nasıl çözebiliriz.

2012-10-20 16:27:13
Bu şekilde oluyor resim
hellishEkrem KESMEZAvatar

Bu şekilde oluyor resim

Bu şekilde oluyor resim olarak da ekleyim dedim

2012-10-20 16:28:54
merhaba google dan ücretsız
INSEIMIAKEMURAT GÜLERÇOBANAvatar

merhaba google dan ücretsız picasa diye bır resım duzenleme programı var ındır duzenleme seceneklerınden kendımı sanslı hıssedıyoruma tıkla max ekranındakı guzel goruntuyu anında yakalayacaksın:)benımde muzdarip oldugum bır konu boyle cozuyorum...

DELL 7610 WORSTATİON 128GB.RAM QUADRO K5000 GRAPHİC CARD,İNTEL*2 AD.2687 V2 PROCESSOR(32 CORE)
2012-10-20 18:45:19
  • Erkek
customize den preferences e
izzetizzet ALŞAN

customize den preferences e gelip oradan da gamma/lut ayarlarına gelip oradan gamma nın aktif olup olmadığına bakın aktif ise soda input output gamma var.Düzeltmek için output ayarınızı 1 yapın (2,2 dir).Tekrar deneyin

https://www.3dokulu.com Türkiye`nin 3D Eğitim Platformu
2012-10-20 19:34:10
  • Erkek
Bu sorunu nasıl yaşıyabilirim
soneday7Soner ÇakırAvatar

Bu sorunu nasıl yaşıyabilirim ? :))))

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2012-10-20 20:01:16
  • Erkek
jpg olarak kayd ediyormusunz
SmegoM.MustafaAvatar

jpg olarak kayd ediyormusunz renderi?oyleyse bide png formatinda kayd edin bakalim sorun kakacakmi?

2012-10-20 20:09:36
  • Erkek
Format ile ilgisi yok,
soneday7Soner ÇakırAvatar

Format ile ilgisi yok, options-> Gamma and Lut`dan, gammayı kapat. Bukadar.

Eğer oda olmazsa, gamma açık bi şekilde render al, render bitsin. Sonra gammayı kapat, render penceresine gel renderi kaydet.

ben bu yöntemler ile çözüyorum

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2012-10-20 20:10:36
  • Erkek
gamma ayarını ezbere kullanmamanızı
cebliyunus akdagcik

gamma ayarını ezbere kullanmamanızı tavsiye ederim. kafanıza göre yöntem geliştirirseniz acil bir proje yetiştiriyorken çok sıkıntı yaşayabilirsiniz.

internette konuyla ilgili bol miktarda ders var. hangi ayarın neden yapıldığını 5-10dk ayırarak öğrenebilirsiniz.

www.cebli.com
2012-10-20 22:30:52
  • Erkek
Bu başlık altında bir
halkaFurkan YILMAZ

Bu başlık altında bir soru sorayım, Photoshop`u aratmayacak ücretsiz bir program var mı?

Render sonrası düzenlemeleri aynen yapabileceğimiz, kaplama ayarlayabileceğimiz (Mesela filter:other:ofset gibi) işe yarayacak bir ücretsiz yazılım?

Ben blenderi yeni keşfettim :) Eğer böyle kaliteli ücretsiz program oluyorsa PS gibisi de vardır belki...

www.furkanyz.com
2012-10-20 22:34:44
  • Erkek
gimp ücretsizdir ve photoshopun
cebliyunus akdagcik

gimp ücretsizdir ve photoshopun çoğu özelliği mevcuttur.

www.cebli.com
2012-10-20 22:49:21
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!