3ds Max : 3ds Max için render yardımı ve bilgisayar tavsiyesi-acil

3ds Max için render yardımı ve bilgisayar tavsiyesi-acil
toygar-dToygar D.Avatar

Arkadaşlar selam,

Daha evvelden bu sitede render alma sorunumdan dolayı aşağıda ki konuyu açmıştım;

http://www.tr3d.com/forum/oku/vray/48-saatte-deneme-renderi-alamadim/

O dönem verilen bütün tavsiyeleri uyguladım. Programı yeniden yükledim sayfayı düzelttim, bilgisayara format attım vs vs. Ancak sorun çözülmedi. Hala render alamıyorum. Yada deneme renderı bile kaplanmamış objede bile dakikalar ve bazen saatler sürüyor. Benim saatlerce renderını alamadığım projeyi bu sitede ki arkadaşlardan biri 5 dakikada aldı.

Şimdi bende bu sorunu çözebilmek için yeni bilgisayar almaya karar verdim.
Aşağıda ki 2 modeli buldum.

http://www.hizlial.com/u30.001.1473.0125/msi-gt60-0nc-067tr-ssd-core-i7-3610qm-23ghz-16gb-128ssd750gb-3gb-gtx670m-156-1920x1080p-w7p

http://www.hizlial.com/u30.001.1473.0121/msi-gt683dxr-805tr-core-i7-2670qm-22ghz-16gb-15tb-15gb-gtx570m-156-full-hd-w7p-bluray

Fiyat sorun değil. Önemli olan render alıp alamayacak olmamdır. Bu bilgisayarlar dışında laptop olmak koşulu ile başka tavsiyeniz varsa da onlarıda değerlendirebilirim.

2012-10-15 16:50:31 Edit:2012-10-15 16:53:27
  • Erkek
Öncelikle sadece laptop tavsiyesi
halkaFurkan YILMAZ

Öncelikle sadece laptop tavsiyesi istiyorsan sitede sürekli konu açılıyor onları inceleyebilirsin.

Fiyat performas ürünü alacaksan monster`lara bakmadan geçme.

Render sorunu için açtığın konuyu inceledim bilgisayar sistemine baktım, sırf bu yüzden bilgisayar alman çok mantıksız, eğer bilgisayarın normal çalışıyorsa (Isınmaya dayalı frekans düşmesi gibi sorunlar yoksa) o bilgisayar ile deneme renderını kısa sürelerde alabilirsin (Geçen yıla kadar ondan çok daha kötü, külüstür denecek bilgisayarla çalışıyordum (pentium4 256mb ddr2 ekran kartı 1gb 533mhz ram-p4 512mb ddr2 ekran kartı 2gb 667mhz ram), deneme renderlarım 1-4dk yı geçmezdi.

Farklı bilgisayarda çalışma imkanın varsa bir dene sorunu tespit etmeye çalış bence.

www.furkanyz.com
2012-10-15 17:00:44 Edit:2012-10-15 17:05:54
  • Erkek
İşte işin ilginç kısmı
toygar-dToygar D.Avatar

İşte işin ilginç kısmı farklı bilgisayarlardan aynı projenin renderını çok daha kolay alabiliyorum. Bilgisayar da ısınma sorunu vs. de yok ancak kimse bana net bir bilgi veremedi. Kime bilgisayarı gösterdiysem dediğinizi dedi. Ama onlarda renderı alamadı. 3dsmax kurs hocasına götürdüm sorunu oda çözemedi. Açtığım ilk konu da bir arkadaşın yazısı dikkatimi çekti.

"Arkadaşım senin probleminin aynısını ben de yaşadım. Her türlü oyunu kaldıracak bir laptobum var ancak en basit modellerin renderlarını almam onlarca saat sürüyor. Üstelik ayarlarım çok düşük olmasına rağmen. Sebebini çözemedim. Benim 10 saatte aldığım renderı, benim laptobumun aynı özelliğine sahip kişiler 10 dakikada alabiliyor.
Bezdim ve yeni bir bilgisayar aldım.

Sorun program ayarlarında değil. Sorun bilgisayarınızda. Boşuna ayarlarla zaman kaybetmeyin."

bende yine halledemeyince böyle bir yöntem düşündüm.
Bana bu konuda kimden net bir bilgi alabilirim bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

2012-10-15 17:09:10
  • Erkek
tavsiyem şudur.
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

toygar kardeşim merhaba. sıfır bir bilgisayar alamadan önce şunuda denemeni tavsiye ederim. öncelikle tanıdığın bir bilgisayarcı varsa git oraya. ilk olarak bilgisayarcıda çıkma ramler olur, ramlerini değiştirerek tekrar dene. mhz uyuşmazlığı olabilir yada bazı anakartlar Ram seçer senin sorununda bu olabilir. sonra ekran kartını değiştirip dene, Benim şüphelendiğim 2 aygıt var.1= RAM 2=Ekran kartı. Eğer bunları denediğin halde sonuç alamazsan yeni bir bilgisayar alabilirsin. Kesinlikle bu dediklerimi yapmadan bilgisayar alma, belki sıkıntın bu aygıtlardadır ve ufak bi ücretle o aygıtı değiştirip render alabilirsin. en son çare olarak yeni bir pc al.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2012-10-15 18:00:58
  • Erkek
3ds max 2012 versiyonunu
halkaFurkan YILMAZ

3ds max 2012 versiyonunu kur, sorna vray 2.0 kur,bunları mümkünse bilgisayarı formatladıktan sonra yap, crack tartışması başlatmak istemiyorum yeteri kadar konuşuluyor zaten :) 3ds maxi öğrenci lisansı ile kur vray i ise demo olarak kur sonra sahneni render yapmayı dene.

ve bilgisayarda güncel driverların olduğundan emin ol.

Recep YANGÖZ
Katılıyorum.

CPU-Z GPU-Z HW Monitör yazılımları ile tüm sekmeleri ekran görüntüsünü al gönder bakalım bir.

www.furkanyz.com
2012-10-15 18:02:28 Edit:2012-10-15 18:05:58
  • Erkek
Selam
GMAM. GÖKHAN AYDINAvatar

Pc alıcaksan workstation serisi pc lere bak diğerleri i7 vs sakın alma bunlar oyuncular için tasarlandı xeon sistemler ise profesyöneller için.

2x Intel® Xeon® E5-2687, Quadro 5000,tesla c2050,32gb ram DIMM yuvası, 8-channel ECC DDR3 1600 MHz işlemci başına 4 kanal, OCZ REVODRIVE 3 PCI-EXPRESS SSD 480gb
2012-10-16 07:32:08
  • Erkek
yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
toygar-dToygar D.Avatar

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. metalhuck msne ekledim seni.

2012-10-16 09:45:17
  • Erkek
Xeon ve i7 olayına açıklık
GMAM. GÖKHAN AYDINAvatar

İntel xeon ve amd opteron`lar server tabanlı ve profesyönel çözümler olduğu için stabildir ve full performans alabilirsiniz.
Ecc ramler ve quadro ekran kartlarıyla görüntü donmaları ve sahne yavaşlaması yaşamazsınız.
Bilmeden savunduğunuz bilgisayarcılardan satış için duyduğunuz parlak cümlelerle yorum yapılan i7 ler ise ram sömüren 3dsmax vs. benzer programlarda stabil olarak verim vermeyen performansta tasarım programlarında alt seviyede kalan bir çözümdür.
Xeon ve opteron gücünü zaten kendileri sağladığı için i7 gibi ram sömürmez ve full performans verir gerçek zamanlı işlemci gücünü hissedersiniz.
Bilip bilmeden yorum yapmayın ve yanlış yönlendirmeyin avrupa firmalarında siz i7 ile tasarım ve çizim yapıyorum derseniz sadece gülerler.
Hiç bir profesyönel i7 ile çalışmaz xeon ve opteron kullanır gerektiğinde de spawner la güçlendirir.
Parasını çöpe atan bir kullanıcı daha gerçekten üzüldüm.
http://www.onlinebilgisayarci.com/Amd-dual-cpu-workstation.php burdan sistemleri temin edebilirsiniz cüzi rakamlara.
İ7 herzaman oyuncu bilgisayarıdır ve oyunlarda mükemmel performans verir ve bu iş için üretilmiştir.
Bu arada ben sadece xeon ve opteronu savunmuyorum full buffered ecc ramleri ve quadro ekran kartınıda savunuyorum bu sistemi kullanınca bana teşekkür ediceksiniz saygılarımla.
Kısaca bu sistemlerin gücü server tabanlı olup server`ın stabil olması gerektiğinden sürekli cevap vermesi gerektiğinden güçlüdür ve tam uyum içersindedir.
İsteyen istediği i7`yi ve phenom pc yi alabilir.Hayal kırıklıkları ve para kaybı diyorum başkada bişey demiyorum bu benim fikrim kullandım farkı gördüm.

2x Intel® Xeon® E5-2687, Quadro 5000,tesla c2050,32gb ram DIMM yuvası, 8-channel ECC DDR3 1600 MHz işlemci başına 4 kanal, OCZ REVODRIVE 3 PCI-EXPRESS SSD 480gb
2012-11-11 13:45:01 Edit:2012-11-11 13:48:25
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!