3ds Max : büyütme

büyütme
snf124recep b

arkadaşlar site de ve 3d maxta yeniyim öncelikle merhabalar herkese.

derdimi dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım. 4 katlı bir binanın perspektif resmini çizmek için yola çıktım. mimari planı outocad den import ettim. duvarları oluşturdum pancere ve kapı boşluklarına kapı ve pencere ekleyeceğim fakat anladığım kadarıyla mimari plan 1/50 oranında küçültülmüş olduğundan pencerelerim uymuyo.

binamı x50 kat büyütürsem sorunum çözülecek gibi ama nasıl? yardımlarınız için şimdiden tşkler

şşş
2012-10-06 22:05:26
  • Erkek
Sorunun binayı 50 kat
halkaFurkan YILMAZ

Sorunun binayı 50 kat büyütmek ise tavsiyem 50 kat büyütme yapmayı öğrenmeden 4 katlı bina yapmaya çalışma, bu benim görüşüm, yanlış düşünüyor da olabilirim.

www.furkanyz.com
2012-10-06 22:07:19
  • Erkek
dostum Furkan beyin dedigi

dostum Furkan beyin dedigi dogru ama yardimci olmak lazim yukarida Uniform Scale tusu var butun cisimleri sectikten sonra uniform scale sag tusla tikliyorsun .. Uniform scale demek her yone ayni oranda .. sag tusa tiklayinca scale transform type in cikiyor offset world butun eksenlerde uniform olarak buyutur.. Yuzde oldugu icin 100 * 50 = 5 000 yaziyoruz oraya ve buyuyor ...

2012-10-06 22:32:06
  • Erkek
marekmasterina Marek
snf124recep b

çok tşkler çok sağolun.

halka
Furkan Yılmaz sizinde ilginize tşkler.

şşş
2012-10-06 23:11:25
  • Erkek
ama daha saglıklı sonuc
TLGTSKNTolga TAŞKINAvatar

ama daha saglıklı sonuc almak icin mimari cizimi cad ortamındayken scale eder ve 1 e 1 sekilde import edersen daha rahat calışırsın nacizane fikrimdir saygılar kolay gelsin

2012-10-07 12:01:18
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!