3ds Max : 3ds max içindeki kelimeleri yakalayabilen sözlük önerisi

3ds max içindeki kelimeleri yakalayabilen sözlük önerisi
aatakliA. Faruk ATAKLI

merhabalar,

3ds max ve kullandığımız yardımcı programlardaki kelimeleri yakalayıp türkçeye çevirebilen babylon tarzı ücretsiz/ücretli sözlük arıyorum. Kullanan ya da bilen varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

2011-08-25 18:44:33 Edit:2011-08-25 18:45:07
  • Erkek
yok
ereen2Eren KayaAvatar

Öyle bir sözlük yok maalesef. ingilizce öğreneceksin.

2011-08-25 18:53:50
  • Erkek
Maxi kullanmak için ingilizce
graffixMurat GülerAvatar

Maxi kullanmak için ingilizce profesörü olmaya gerek yok. Türkçe program kullanmayın. İleride çok sıkıntı çekersiniz.

Tasarımın gヅlen yüzü… www.muratguler.net
2011-08-26 09:18:31
  • Erkek
evet bir bilişim öğretmeni
trfeg_55Zübeyir DemirciAvatar

evet bir bilişim öğretmeni adayı olarak söylüyorum hiç bir zaman türkçe program kullanmadım kullananlarında ne gibi sıkıntılar çektiklerini gördüm. az bir ingilizce ile işinizi rahatlıkla çözebilirsiniz.

!# The FeG #!
2011-08-26 10:41:37
  • Erkek
aslında az ingilizce bilmek
aatakliA. Faruk ATAKLI

aslında az ingilizce bilmek olayları çözmüyor. ben az ingilizce bilmenin zorluğunu çekiyorum. her zaman türkçe program kullanmamaya dikkat ettim ama her zaman bilmediğim anlamadığım şeyler çıktı karşıma. dünden beri bir tutorial okuyorum ve bilmediğim bütün kelimelerde durup bakıyorum. yapcak bişi kalmadı )

2011-08-27 13:12:03
  • Erkek
Seni anlıyorum kardeş sen
graffixMurat GülerAvatar

Seni anlıyorum kardeş sen şimdi Türkçe`yi şu an kullandığın programları çözmek için istiyorsun. Ama kullandığın programlar ingilizce, hadi diyelim Türkçesini buldum bu programların pluginler yardımcı programları onları nasıl ve nerden ingilizce olarak temin edecen. İlk mesajımda da söylediğim gibi programları kullanmak için İngilizce Dahisi olmaya gerek yok mantığını kavra yeter. Zaten zaman geçtikçe adamlar bir hamle yapmadan o hamleyi tahmin edip modelleme yapacak seviyeye gelirsin.

Başarılar.

Tasarımın gヅlen yüzü… www.muratguler.net
2011-08-27 15:02:12
  • Erkek
teşekkürler önerileriniz için.. sizlere
aatakliA. Faruk ATAKLI

teşekkürler önerileriniz için.. sizlere de başarılar..

2011-08-27 15:21:03
  • Erkek
Photoshop u ileri düzeyde

Photoshop u ileri düzeyde kullandığım halde meraktan türkçe yaptım bir ara, o kadar acemileştim ki, hemen eski haline çevirdim.

Günel Ayvacı
2011-08-27 18:40:01
  • Bayan
Türkçe program kullanmanın çok
dream_designerAhmet KABAKBAŞAvatar

Türkçe program kullanmanın çok ciddi yan etkileri oluyor. Bi kere tüm dünyada, aşağı yukarı bütün tasarım programlarında kullanılan kelimeler bile Türkçe`ye farklı farklı çevrilmiş olabiliyor. Bu da çok ciddi kavram karmaşası demek. Program öğrenmeye ayıracağın vakti kelime ezberlemeye ayırıyorsun..
Ayrıca başka bir program öğrenmeye karar verdiğinde de çok ciddi zorluklarla karşılaşıyorsun. Normalde bildiğin şeyleri bile kelime farklılığından dolayı tekrar öğrenmek zorunda kalıyorsun..
Kesinlikle İngilizce çalışmanı tavsiye ederim..

İyi çalışmalar..

21 Volts Creative
2011-08-28 18:56:19
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!