3ds Max : kapsamlı fiyat konusunda yardımcı olurmusunuz

kapsamlı fiyat konusunda yardımcı olurmusunuz
pink35gül günaydın

herkese merhaba b,iliyorum bu konu forumda sıkça yer alıyor ama sadece render konusunda değil modelleme fiyatı konusundada sizlere sormak istedim ,bir firmanın 2 ayrı tipte mutfak modelini çizdim ve render aldım mutfak yaklaşık 18 metrekare nasıl bir fiyat vermeyelim arkadaşlar..teşekkür ederim

iç mimar
2012-09-19 13:29:30
  • Bayan
Fiyatını veremediğiniz işi yapmayın.
exedesignFatih EkeAvatar

Fiyatını veremediğiniz işi yapmayın.
bu tür işlere fiyat biçmek %85 verdiğiniz emeğe fiyat biçmektir. geri kalan %15 lik kısımda elektrik,yemek vs giderleridir.

Emeğine fiyat biçemeyen insanlar sömürülmeye mahkumdur malesef.

Şimdi biliyorum çok soruluyor diyorsunuz ama azıcık araştırsanız azıcık ne yaptığınızı yada yapacağınızı bilseniz. Bu soruları sormaya gerek kalmaz.
11818 hattı gibi en ufak sorularıda buraya sormayın lütfen rica ediyorum.
Bu benim fikrimdir. Kızabilirsiniz ama gerçekten yardım istiyorsanız bu iş böyle. Profesyonel çalışmaya nasıl başlayacaksınız yoksa herşeyin fiyatını soramazsınız (heleki işin içinde emek varsa)

2012-09-19 15:29:30 Edit:2012-09-19 16:13:30
  • Erkek
şehir şehir değişiyor fiyat
yorgun_gozlerUğur İnce

şehir şehir değişiyor fiyat konusu mesala adana mutfak m2 önemli değil 2 işe 1000 tl den falz alamıyoz..

www.ugurince.com ugurince.deviantart.com
2012-09-19 20:10:07 Edit:2012-09-19 20:10:49
  • Erkek
Sanırım İzmir`de yaşıyorsun. Çok
dream_designerAhmet KABAKBAŞAvatar

Sanırım İzmir'de yaşıyorsun. Çok sık gidip geliyorumo taraflara ve İzmir'de fiyatlar İstanbul'a göre daha düşük. Neden bilmiyorum ama ciddi fark var arada.. Bir iş için fiyat vermenin en mantıklı yolu objektif düşünerek; senin yaptığın işin kalitesi, harcadığın emek vs göz önünde bulundurarak seni memnun edip, karşı tarafı hırpalamayacak bir ücret olmalı.. Burdan "ne koparabilirsen kardır" gibi bir anlam çıkaranlar olacaktır, değil.. Eğer bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorsan kendinden bağımsız olarak düşünmen lazım. Biraz empati, biraz düşünce.. 

21 Volts Creative
2012-09-19 21:12:15
  • Erkek
Ahmet, İzmir`ler çok sık
ulasdenizulaş deniz

Ahmet, İzmir`ler çok sık gelip gittiğini, duymazlıktan geliyorum. Aksi takdirde birlikte bir kahve içmeye değecek biri olarak görülmediğimi düşünüp üzülmek durumunda kalacağım.

İzmir`de fiyatlar Semte göre de deişir. İzmirde ciddi bir inşaat sektörü var. fakat izmirde, şehrin yapısının bir özelliği olarak ticaret ahlakı ve rekabet adabı yok. bu tüm sektörlerde geçerlidir. İzmirde üretim çok düşük, alım satım ve komisyonculıuk ise had safhada. Dolayısıyla acımasız bir rekabet kaçınılmaz. İzmir`de planlar uzun vadeli değil, günü kurtarma üzerine yapılır. Tüm bunlar bölgesel farklı bir ticari anlayış ve rekabet anlayışı oluşturmuş. İzmir`de mal veya hizmet alımında, hiç bir yerde bulamayacağınız düşük fiyatları bulmanız mümkündür. Haliyle de tüm sektörler bu yaklaşımdan nasibini alıyor. Fiyatlar bölgesel olarak da değişiyor.

2012-09-19 21:55:46
  • Erkek
Ulaş hocam gelip gidiyorum
dream_designerAhmet KABAKBAŞAvatar

Ulaş hocam gelip gidiyorum İzmir`e ama genelde 1-2 günlük ziyaretler oluyor..
Özelden anlatayım :)

21 Volts Creative
2012-09-19 22:34:38
  • Erkek
pink35 bence sen bu
vertexusOrhun EvcimenAvatar

pink35 bence sen bu işleri yapan bir firmaya maaşlı girip bir süre çalış gözlem yap.Heleki İzmir`de küçük bir firmaya girdiysen fiyat teklifi vs işleride sana yaptıracaklardır.O arada fiyatlarıda üç aşağı öğrenmiş olursun.

orhun.artstation.com
2012-09-20 11:41:01
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!