3ds Max : Net bir görüntü elde edebilmek ?

Net bir görüntü elde edebilmek ?
sinanonatSinan OnatAvatar

Net bir görüntü elde edebilmek ?

Birçok çalışmamda birtürlü net bir görüntü yakalayamıyorum.Acaba Netliği nasıl yakalayabilirim Örneğin Şu yukarda yüklediğim görüntü çok net ve materiallerinden ışıklarına kadar çok güzel hazırlanmış.Böyle bir sahnenin modellemesini yapabiliyorum.Fakat Böyle render alamıyorum.V-ray yerine farklı bir render motoru kullandıklarınıda sanmıyorum. Fakat Dediğim gibi bu netliği ve kaliteli görüntüyü yakalayamıyorum.nasıl bir ışık kullanmalıyım.Yada hangi ışıklar sahneyi böyle gösterebilir ?(Böyle konulara çözüm amaçlı değil kendin araştır şunu yap bunu yap tarzı bir yaklaşım ile cevaplanıyor umarım bu konuyu öyle cevaplamaz kimse çünki ben bulamıyorum araştırdım ingilizcede araştırdım.cgpersia ya bile baktım böyle render almayı anlatan birşey yok.yada ben bulamadım.) Çalışma Sahibi:Notos (www.3dnotos.com)

2-3 senedir yoktum.(yenilerini ekleyeceğim.)
2012-09-07 15:18:58 Edit:2012-09-07 15:20:51
  • Erkek
Buralarda sağlam dersler var
halkaFurkan YILMAZ

Buralarda sağlam dersler var

http://www.thegnomonworkshop.com/

http://eat3d.com/

www.furkanyz.com
2012-09-07 16:08:52
  • Erkek
Furkan bey dediğiniz sitede

Furkan bey dediğiniz sitede 3ds max ile ilgili tutorial çok az ve render ile ilgili değil.

2012-09-07 17:09:02
  • Erkek
gel senle bu eğitim
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

gel senle bu eğitim setini ortaklaşa alalım. sinan bey

http://www.3degitim.com/VRayRender_SP4_Egitim_Seti.asp

senin sorunun az çok bende yaşıyorum bizim ilacımız bu 55 saat vray render ve ışık anlatıyor bunu izledikten sonra güzel renderlar alırız galiba

25524
2012-09-07 17:23:29 Edit:2012-09-07 17:24:30
  • Erkek
Dursun bey Orada Verdikleri

Dursun bey Orada Verdikleri

Dursun bey Orada Verdikleri dersler temel kısmı çok kolay öğrenilebilecek şeyler o sitedeki çalışmalara ve reklam için koydukları resmi incelesenize çok iyi değil.Fakat bu yüklediğim yukardaki çalışmayı yapanların anlatacağı bir ders olsa alırım hemen.Fakat dediğim gibi o sitedeki çok iyi değil.Fakat oradaki yeni v-ray kullanmaya başlamış birisi için çok daha iyi olabilir.Çalışma sahibi: notos

2012-09-07 17:43:36 Edit:2012-09-07 17:44:11
  • Erkek
Bunun için ayar veya
exedesignFatih EkeAvatar

Bunun için ayar veya şu ışık bu ışık öğrenmene gerek yok "iyi bir göze ihtiyacın var "gerçeği analiz edebilem yeteneğine ve temel fotograf bilgisine.(galerinizden gördüğüm üzere, bu eğitilmemiş te olsa sizde büyük oranda var) Gerisi zaten gelir. En önemlisi Bu iş bilerek yapılan bir iştir her hareketin hakkını temelini bilmek gerekir. sözlük canavarı ve wikipedia kurdu olmanızı öneririm.

2012-09-07 18:12:24
  • Erkek
mantık olarak kaplamaların renk
msaricayemre karadagg

mantık olarak kaplamaların renk uyumuna dikkat etmek`de faydalı arada kontras yaratacak kaplamalar kullanmak gerek benim sonra ışık üzerinde yoğunlaşman
aşağıdaki linki incele, diger tutorialleri incele faydalı olabilir

http://www.ronenbekerman.com/making-of-loft/

Süphesiz Sen Sen Değilsin
2012-09-07 18:34:12 Edit:2012-09-07 18:34:30
  • Erkek
Fatih bey doğru diyorsunuz

Fatih bey doğru diyorsunuz fakat biraz eksik kısmı var.Şu kısmları eksik.Sadece göz yetmeyeceği.Gözle görebildiğin birşeyi nasıl renderda yapabileceğini bilmekde gerekir.Wikipedia yı biliyorum ve arasıra orada araştırma yaptığım oluyor fakat 3d alanda caustic ve gı dışında bakılabilecek bir kaynak olmadığını düşünüyorum ? yada wikipediada neye bakabilirim ?(sözlüklerden hoşlanmıyorum bilgilerin yanlış olduğunu düşünüyorum.fakat 3d ile ilgili bir sözlük varsa hiç duymadım adresi varmı sizde ?)

Emre bey Çok teşşekkür ederim. verdiğiniz linki inceledim aynı yeri modellemeye başlıyorum hatta o koltukların yapımını anlatan bende tutorial vardı onu izleyip koltuk u oluşturduktan sonra geri kalan kısmı basit birebir aynısnı yapacağım umarım render oradaki kadar kaliteli çıkar.texturelerde ise bolca düzenleme yapıyorum.Fakat v-ray pyscial kamerada bi özellik var neutral özelliği bu özellik sayesinde texturenin rengini açmama veya kapatmama gerek kalmıyor.(Fakat tabiki bump ve spec kanalını photoshopda çıkarıyorum.)

2012-09-07 18:46:25
  • Erkek
Benim verdiğim linklerde render
halkaFurkan YILMAZ

Benim verdiğim linklerde render ile ilgili dökümanlarda mevcut http://www.thegnomonworkshop.com/store/products/tutorials/jpa_series/ araşırmak gerek.

www.furkanyz.com
2012-09-07 21:27:44 Edit:2012-09-07 21:28:36
  • Erkek
Halen Araştırıyorum fakat kaynak

Halen Araştırıyorum fakat kaynak bulamadım henüz.Furkan bey sizin gönderdiğiniz link i inceledim sanırım ücretli dersler araştırıyorum onları.

2012-09-08 13:33:23
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!