3ds Max : Editable poly ve pencere kapı kayıp

Editable poly ve pencere kapı kayıp

Arkadaşlar 3 ds max de yeniyim bir projeye başladım duvarları wall komutuyla çizdim kapı pencereleri çizip linkledim çizim bitti kaplamaya geçtim kapı ve pencereleri kaplarken cama ve çerçeveye ayrı metaryaller atmak için kapı ve pencereleri editable polye çevirip kapladım ve bütün kapı ve pencereler kayboldu renderda sadece duvar çıkıyor çıldırmak üzereyim lütfen yardım

M.P.
2012-08-26 01:03:11
  • Erkek
kullandığın render motoru ve
kenokenanAvatar

kullandığın render motoru ve ışık tipi hakkında bilgi verirmisin

2012-08-26 15:12:36
  • Erkek
meshe çevirince muhtemelen
campanellaMahmut AltuntaşAvatar

meshe çevirince muhtemelen duvarda otomatik delik açma özelliği gitmiştir kapıların, delikler kapanınca da duvara gömülü kalmışlardır. Malzeme atmak için meshe çevirmenize gerek yok, malzeme kütüphanesinde aec materials kısmında kapı ve pencere için malzeme id leri ayarlanmış şablonlar var, onları kullanın.

Bir düşte yaşıyoruz. Düşleyenin olmadığı, düşün kendini düşlediği bir düş.
2012-08-26 18:33:26
  • Erkek
v-ray kullanıyorum sahneye daha

v-ray kullanıyorum sahneye daha ışık koymadım

M.P.
2012-08-26 20:17:09
  • Erkek
v-ray meteryal kullanıyorum aec

v-ray meteryal kullanıyorum aec materials kısmını bulamadım

M.P.
2012-08-26 20:19:07
  • Erkek
lütfennn

Arkadaşlar sorun çözülmedi kapı ve pencere için malzeme id leri ayarlanmış şablon nasıl bulup uygularım lütfen yardım edin emek boşa gidecek

M.P.
2012-08-27 01:26:00
  • Erkek
bir tane multi sub
ulasdenizulaş deniz

bir tane multi sub

bir tane multi sub obje at matl olarak. ilk 5 mtl senin kapı kasssı kapı kolu kapı camı ve kanadı için hazır numaralandırılmıştır deneyerek bulabilirsin. hazır mtl ise mental ray ile atılıydı sanırım. onu da open mtl library deyip aec mtl seçersen sanırım Aec mtl kütüphenesi de açılacaktır. ama çıkan malzemeler temel olarak multi sub olarak gelecektir. yani başta söylediğim yöntem ile de yapabilirsin.

2012-08-27 02:26:29 Edit:2012-08-27 02:45:20
  • Erkek
Resimde Aec malzemelerine nasıl
ulasdenizulaş deniz

Resimde Aec malzemelerine nasıl

Resimde Aec malzemelerine nasıl ulaşabileceğini gösterdim. ulaşacağın adresi de ayrı küçük bir sarı çerçeve içinde belirttim. seçtikten sonra malzemeler malzeme editörüne AECTemplates mtl olarak gelecetir ve orada sabit kalacaktır.

2012-08-27 02:43:27
  • Erkek
Teşekkürler

Arkadaşlar yardımlar için hepinize teşekkür ederim .. multi sub obje ile sorun çözüldü .. ulasdeniz e ayrıca teşekkürler ... Selametle

M.P.
2012-08-28 00:15:30
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!