3ds Max : arka plana resm atinca 3d modelş effaf oluyor

arka plana resm atinca 3d modelş effaf oluyor
ElchinElçin SəmədovAvatar

klavyeden kısa yolu 8 tıklayarak açtığımız = Environment and Effects ekranında olan Environment Map - compositing proğramı kullanarak videodan sıralı şekilde çıktısını aldığım tiff uzantılı resmleri - arka plan olarak kullanınca - perspective ekranında olan 3d model şeffaflaşıyor. 3d modelin şeffaf olmaması için arka planı silmeden ne yapıla bilir ?

2012-08-17 17:13:38
  • Erkek
fikir vermişemee, oxuyanların sayı

fikir vermişemee, oxuyanların sayı cavab yazanların sayindan hemise çox olur

2012-08-17 17:40:47
  • Erkek
3d modelin şeffaflaşması ile
3ddesigner3d designer

3d modelin şeffaflaşması ile environmentteki tif dosyasının arasındaki bağı kuramadım. viewport backgrounda da aynısını atarsan ozaman görürsün zaten . birde modele sağ tıkla properties de see trough kısmına bak.o değerle oyna.başka aklıma gelmiyor

2012-08-17 17:45:52
  • Erkek
Eğer yansıma yapan objeleriniz
charmashaokiOkan Mutlu AkpınarAvatar

Eğer yansıma yapan objeleriniz var ise, background resminiz ile birebir yansıma yapacakları için üst üste gelen her kısım geçirgen gibi gözüküyordur muhtemelen. Belki genel sahnenin reflection slotuna environment resminizin offset değerlerini değiştirerek atarsanız sorununuz çözülebilir.

2012-08-19 15:19:56
  • Erkek
Salam Elchin men sherhini
RD444Reshad QuliAvatar

Salam Elchin men sherhini oxudum hem de cavab yaziram :)..basha dushduyume gore sende olan problem render zamani background resminin modelde hetda reflect olan yerinde refract kimi gorsenir...men dediyimi bir yoxla gor alinirmi: render setupda vray environment bolmesinde- Reflection/refraction environment override ve Refraction environment override isharetle, backgraound resmini Refraction environment override at ve test render edib yoxla belke alindi:)ugurlar..

3-rd.blogspot.com
2012-08-19 16:37:41
  • Erkek
Raşad salam, sen deyen

Raşad salam, sen deyen

Raşad salam, sen deyen ayarlarıda eledim, şekilide yükledim bura bir baxda.

2012-08-20 10:49:44
  • Erkek
Hmm, sen shekli o
RD444Reshad QuliAvatar

Hmm, sen shekli o birilerine de yerleshdirib yoxla, bir de shekle uygun bir hdri tapib 2ciye yerleshdire bilersen.. o hissede butun variyantlari yoxla..

3-rd.blogspot.com
2012-08-20 18:42:33
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!