3ds Max : Yeni Başladım Bir Kaç Sorum Var :)

Yeni Başladım Bir Kaç Sorum Var :)
TeknoHardwareMusa Emir ŞenAvatar

Dikkat ettim forumdaki her üye birbiri ile kardeş gibi hem seviyeli hemde komikler, bu dönemde seviyeli forum sitesi bulmak zordur.Neyse öncelikle başlıkta ve konumdakiler hakkında bir yanlışım varsa özür dilerim yeni başladım bilmiyorum :) Kısaca Sorularıma sormak istiyorum:

1-3d Max`e ilgi duyuyorum ve başlamak istiyorum.Emek sarfedilmeden bir iş yapılamayacağının bilincindeyim,Acaba 3d max`ın altından kalkabilirmiyim kaba değişle Her baba yiğidin harcı değilmidir ?

2-Sıfırdan Başladım Onun için EMRAH ÇELİK`ğim 3d Max ile görselleştirme kitabını aldım kitap sade bir şekilde anlatıyor acaba kitabın haricinde ek kaynağa ihtiyacım varmı? yoksa kitap bittikten sonra mı başlamalıyım ?

Bu yazıyı okuyanların vaktini aldığım için özür dilerim,Hayırlı ramazanlar :)

Zeka ile bir işi başaramıyorsanız,azminizi devreye sokmalısınız :)
2012-07-23 01:21:08
  • Erkek
Ben bu işe Başlamayı
ETezerErgin TEZERAvatar

Ben bu işe Başlamayı düşünmemiştim. Sadece Hoşuma giden 3D yi kurcalıyordum. 26 Sene oluyor, Hala kurcalıyorum ve zevk alıyorum. İlgi Duyduğun Max mi yoksa 3D mi bence önce ona karar ver. ;)
Saygılarımla,

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2012-07-23 01:44:26
  • Erkek
3DS Max

3d modelleme düşünüyorum kısaca :)

2012-07-23 02:09:40
  • Erkek
sa
fastblackman

kardesim 3d maxı öğrenmek istiyorsan bir eğitim seti alman gerekiyor ve bol bol internetten video indirip uygulama yapman gerekli ben o şekilde öğrendim maxi

2012-07-23 02:12:10
emrah çelik sadece bir
emax3Emrah YALÇINAvatar

emrah çelik sadece bir bakış açısı. onlarca kişiden öğrenmeye çalış. böylece hepsinin bakış açısına sahip olabilirsinn. bu sana yapmak istediğini daha çabuk ya da daha güzel ya da daha zevkli olarak yapma fırsatı verir. 3dsmax`in altından kalkmak için öncelikle şunu söyleyim görünürde basit olmayan ama aslında basit olan şeyleri yapabilirsin. kalite tabiiki ustalığı gerektirir ayrı. ha iş kendim düşüncem kendim üretcem kendim sunacağım seviyesine gelirse her baba yiğit altından kalkamaz. ben kalkanadım mesela. hala uğraşıyorum :). ama en önemli olay şudur. ilk yaptığın çok basit bişey de olsa bitirince zevk akmıyosan hiç bu işe bulaşma. çünkü öyle şeyler yapmak istiyosun ki, sadece kullanmak istediğin materyali modellemek için günlerce nette model(referans alacağın bişey) arıyosun. zevk alıyosan, peşini bırakma derim ben. tabi bunlar nacizane kendi görüşlerim.

2012-07-23 02:27:17
  • Erkek
İlk başta olaya ticari

İlk başta olaya ticari yön ile bakıyordum ama sonradan insanların ne kadar güzel şeyler yaptığını gördüm arabalar evler insanlar vs. Bu daha çok hoşuma gitti inşallah Başarılı olurum Zamanla alışacağız herhalde :)

2012-07-23 04:13:30
  • Erkek
Bu işte en önemli
3ddesigner3d designer

Bu işte en önemli husus teknik veri ve bilgilere ulaşırken sıkılmadan yılmadan devam edebilmek.(Bazı zamanlar çok bunalacaksın,kendini youtube,yada herhangi biryerde bir film izlerken yada oyun oynarken bulabilirsin.Ama kısa sürede geri dönebiliyorsan demekki bu iş sana yapışmış ve bişeyler olacak demektir :D ) Bunu başarabilirsen herşeyi başarırsın her işte ki gibi..

2012-07-23 10:39:11
  • Erkek
Engin kardeşim 26 yıl
TuncAxoyTunç AksoyAvatar

Engin kardeşim 26 yıl derken :)) Yanlış yazdın herhalde ki o zaman 3D bir yazılım yoktu.

Bu dönemde çoook şanslısınız çünkü bizim zamanımızda bu kadar kaynak yoktu. Bence video eğitimlere yüklen.

Farklı olmaya çalış yoksa kaynarsın.

CG Artist www.tuncaksoy.com www.3danimasyon.org
2012-07-23 12:32:33
  • Erkek
SedData 1

Verdiğiniz cevaplar çok yeterli oldu cevap yazıp yazmayan herkese çok teşekkür ediyorum :)

2012-07-23 13:52:37
  • Erkek
Tunç Bey üzgünüm ama
ETezerErgin TEZERAvatar

Tunç Bey üzgünüm ama İmagine 3d Kullanıyordum o zamanlar :) Araştırın bence ;)
Saygılarımla,

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2012-07-23 15:13:07
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!