3ds Max : animasyon render yarım kalınca avi dosyasını kurtarabilirmiyiz

animasyon render yarım kalınca avi dosyasını kurtarabilirmiyiz
foduncfoduncAvatar

arkadaşlar çok araştırdım ama bulamadm sormak istedim form açıp.. animasyon render başlattım bir sorun oluştu ve kapandı ve uzun süredirde render alıyordu.. avi dosyasıda açılmıyr onu kurtarma ihtimalimiz varmı
şimdiden cevap veren arkadşlara teşekkür ederim..

2012-07-03 16:04:15
  • Bayan
..
soneday7Soner ÇakırAvatar

virtualdubmuydu neydi, o program geberik videoların framelerini kurtarabiliyordu. bi araştır,squance seçenğiydi sanırım.
Sonra onu ae ile birleştir..

Ama animasyon renderini, resim dosyaları olarak tek tek kaydet birdahakine bu sana ders, bize ibret olsn

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2012-07-03 16:10:49
  • Erkek
aynen oyle berker...

aynen oyle berker...

2012-07-03 20:47:22
  • Erkek
:D
rakunnerrakunner

:D

2012-07-03 21:02:30
  • Erkek
:))After fx gibi composite

:))After fx gibi composite prog. kullanıp sequence`a alacaksan ordanda istedigin video formatında cıktı alabılırsın.Ayrıca tek tek render tusuna basmıyorsun active to segment veya almak ıstedıgın kare sayılarını gırerek range`e render alıyorsun otomatık olarak o alıyor teker teker.

2012-07-03 21:31:54
  • Erkek
dostum max ten direk
rakunnerrakunner

dostum max ten direk avi veya başka bir video formatında çıktı alma. bir klasör e sıralı karaler olarak al. en basitinden tga olarak olarak alabilirisin içinde alpha kalanılıda barındırdığı için kompozitede uygun olur. render esanasında iridas gibi programlarla eş zamanlı render karelerini izleyebilirisinde. çok daha ileri düzey veya film işleri için .rla formatı kabul görmektedir. bu formatın özelliği içinde ışık bilgisinden tut alan derinliğine sahnendeki materyallerden tut objelerinin id sinie kadar nerdeyse bir çok element ve render passı bulunmakta.misal compoist esansında ışığı değiştre bilir başka ışıklar ile başka etkiler yapabilirisn.. yannız bu formatı işlerken after değilde nuke veya daha ileri düzey yazılım kullanmalasın. afterde açsan bile içindeki elementler ve passları orda işliyemessin. kolay gelsin

2012-07-03 22:17:34 Edit:2012-07-03 22:23:47
  • Erkek
bir şey daha sorucam
foduncfoduncAvatar

bir şey daha sorucam o zamn mesela ben bir kere daha avi olarak yaptım onda kapandı pat diye ama video oluşmuş kapandığı yere kadar tekrar kaldığım yerden başlattım bu nasıl oldu peki , o zamn bir ayarı var bunun

2012-07-04 14:26:52
  • Bayan
ARKADAŞLAR ÇÖZDÜM
foduncfoduncAvatar

BAŞINA BU SORUN GELEN ARKADŞLAR BU YOLLA KURTARABİLİR KOLAY GELSİN

HJSplit: bozuk dosyayı eşit bytelere ayırır. Ama en fazla 999 parça olabiliyor. Ayrılmış parçaları birleştirir.
dvrsetup: digital video repair programının install dosyasıdır. Kurmak için İnternet bağlı olmalı. Bozuk avi dosyasını onarır.

a- HJSplit programını kullanarak, Önce bozuk dosyayı bir klasörde eşit parçalara ayırıyoruz(örneğin 1400kbyte).

b- Aynı çözünürlükte alınacak render ile 1-2 saniyelik avi dosyası oluşturuyoruz. toplam dosya boyutu bozuk dosyayı böldüğümüz ölçüden fazla olmalı.

c- bozuk dosyayı böldüğümüz ölçü ile aynı değerde, 1-2 saniyelik avi dosyasını, başka bir klasör içinde parçalara ayırıyoruz.

d- Bozuk olan dosyanın bölünmüş ilk dosya ismini kopyalayıp, sağlam olan dosyanın bölünmüş ilk dosyasının adını bu kopyalanan isimle değiştir.

e- sağlam olan dosyanın ismi değiştirilmiş ilk dosyasını bozuk dosyanın parçalarının olduğu yere kopyala ve üstüne yapıştır.

f- HJSplit programının join kısmını kullanarak bozuk dosyanın bulunduğu klasörü seç ve avi dosyası oluştur.

g- dvrsetup.exe ile digital video repair programını kur. oluşan bu avi dosyasını seç. hatalar için check yap. sonrada repair yap.

h- Bu noktadan sonra avi dosyası çalışır hale geliyor.

g- Birden fazla avi dosyası virtualdub programı kullanılarak birleştirilebilir.

Not: 1 GB dan fazla render alındığında 3DSMAX hata verip kapanıyor.

2012-07-09 10:30:55
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!