3ds Max : nolur yardım edın

nolur yardım edın
serkokt16Serkan OKTAY

arkadaslar. forumda benzer sorunlar var farkındayım. hepsını denedım. acık konusayım. cıldırmak uzereyım!
tane tane anlatacagım.
1) max 2011 kullanıyorum. i5 işlemci ve 16 gb ram. ekran kartı cok ıyı degıl fakat arcinteriorstaki hazır projelerın hepsını kasmadan render alabılıyor.
2) ugrastıgım projenın dıs mımarısını cızen kısıden iç mimarısını cızmek ıcın varolan max dosyasını aldım.
3) suan dosyam 50 mb civarında.
4) ılk aldıgımda dosyada sadece kaydederken 2 dk gibi bekletme sorunu vardı.
5) hatırlamadıgım bır scrıpt sayesınde bunu sanıyelere dusurdum.
6) fakat sımdı dosyayı acmaya calıstıgımda max yanıt vermıyor durumuna gecıyor. en fazla 1 saat bekleyebıldım ve acılmadı dosya.
7) son aldıgım yedek dosyada yanıt vermıyor durumunda beklıyor ama 15 dk sonra acılıyor.
Sorunun cozulmesı ıcın denedıklerım;
- her turlu bulabıldıgım notes silme vs scrıptler olmadı.
- dosyayı archıve yapıp baska bılgısayarda acmaya calısmak. ( yıne beklettı )
( aynı zamanda format atmama gerek kalmadı baska pcde denedıgım ıcın ve donanımsalda sıkıntı olmadıgını anladım )
- yeni bir dosyaya merge ettim olmadı.
- dosyada 2 adet obje bırakıp kaydettım. oda gec acıldı.
- merge ettıgım dosyayı etkılıyor dırek. onunda gec acılmasını saglıyor. dosya bozuk ama onarma yolu?
- oyle detaylar varkı. pazartesı toplantım var ve calısamıyorum. cıldırmak uzereyım...

2012-06-30 22:36:43 Edit:2012-06-30 22:43:09
  • Erkek
merhaba bende bi script
reymccreyali

merhaba bende bi script var biara bende de bi dosya vardı kaydete basınca ilk 1-2 dakika sürüyordu sonra 45 dk beklediğim oldu scripti kullanınca gene saniyelere düşmüştü mail adresini ver sana göndereyim bi dene istersen

www.reymcc.com
2012-06-30 23:33:26
  • Erkek
acılmayan dosyayı gectım. son
serkokt16Serkan OKTAY

acılmayan dosyayı gectım. son yedekledıgımle calısıyorum. onun gec acılmasını duzeltmem gereklı. bos dosya olarak kaydedıyorum. 4 mb buyuklugu ve bosken bıle 15 dkda acılıyor..:(

2012-06-30 23:47:08
  • Erkek
aydınyürekliaydinyurekli

boş bir max sahnesi aç maxı default ayarlarına çek maxı kapat sonra tekrar aç dosyanı merge yap

2012-07-01 00:28:49
  • Erkek
Selam,
campanellaMahmut AltuntaşAvatar

Selam,

bu kodu text dosyasına yapıştırıp uzantısını ms yapıp maxin içinden run script ile çalıştırıp deneyin:

while (numNoteTRacks TrackViewNodes.Max_MotionClip_Manager > 0) do deleteNoteTrack TrackViewNodes.Max_MotionClip_Manager (getNoteTrack TrackViewNodes.Max_MotionClip_Manager 1)

Bir düşte yaşıyoruz. Düşleyenin olmadığı, düşün kendini düşlediği bir düş.
2012-07-01 00:31:25
  • Erkek
slm belki de dosya

slm belki de dosya içinde proxy dosya varsa patlamış olabilir

2012-07-01 22:03:23
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!