3ds Max : 3ds Max`de HD görüntü almak

3ds Max`de HD görüntü almak
Miss-TTRMerve TATARAvatar

Konu daha önce açılmışsa şimdiden özür diliyorum.Baktım ama böyle bir konu başlığına rastlamadım..

Benim sormak istediğim şu;
3ds maxde küçük bir çapta da olsa bir animasyon yaptım, birincisi bu animasyonun yüksek çözünürlükte olmasını istiyorum(hd kalitesinde). Bunun için yapmam gereken çözünürlük ayarları nereden ve nasıl yapılıyor? ikincisi de ben animasyonumu normal ekranlar tabi ki kare veya dikdörtgen şeklinde kayıt ediyor ben oval bi şekilde kayıt olmasını istiyorum yani yuvarlak bir şekilde böyle birşey 3ds maxde mümkün müdür, mümküse nereden ve nasıl yapabilirim.Kaç gündür bakmadığım forum sitesi kalmadı.3ds maxde de yeni sayılırım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum..

"Yarın bambaşka bir insan olacağım" diyorsun... Neden bugünden başlamıyorsun?
2012-06-05 16:23:24
  • Bayan
hd kalitesinde olmasını istiyorsan
rakunnerrakunner

hd kalitesinde olmasını istiyorsan istediğin çözünürlüğü seç ve tga. rla. vb gibi sekans çıktıları alabilir after effects ve benzeri bi programda birleştirim orjinal çıktıda alabilirsiniz. oval cerceveli render duymadım görmedim max te gene onuda after benzeri programlarda sonradan halledebilirisin

2012-06-05 16:27:41
  • Erkek
rakunner output size daki
pescadorserkan toydemir_1985Avatar

rakunner output size daki hd seçenğini seçtiği zaman olmuyormu..

Miss-TTR panoramic renderı dene oval çıkartıyor ama tabii senin istediğin başka

Serkan Toydemir
2012-06-05 16:30:39
  • Erkek
yüksek çözünürlük için ilk
EmreDeniz_DnzEmre DenizAvatar

yüksek çözünürlük için ilk önce yüksek performanslı bir bilgisayar gerekli.eğer öle bi imkanın varsa HD animasyon alabilirsin.oval renderı almak istemendeki neden nedir acaba.anlatırsan daha yii yardımcı olabiliriz.

Kalp dediğin atıyor zaten. Marifet ritmi değiştirebilende...
2012-06-05 16:34:55
  • Erkek
HDTV
eraHalis ÖZTÜRKAvatar

Render en az 1920 x 1080 pixel olmalı. Render setup ta (F10) Common sekmesinde çözünürlüklere ulaşabilirsiniz. Oval render almak diye bir şey yok. Render alacağınız işi kadrajlayın, rakunnerin dediği gibi aftereffects gibi programlarla bir mask hazırlayıp yeniden render alacaksınız.

Düzgün Türkçe ile konuşmak hiç de zor değil.
2012-06-05 16:35:44
  • Erkek
Teşekkürler arkadaşlar.. rakunner şimdi

Teşekkürler arkadaşlar..
rakunner şimdi ben onu dediğin gibi .tga olarak renderladım masaüstüm doldu taştı :) Şimdi after effects programını kurcam dediğim gibi after effectsde birleştirmeyi deneyim bakalım nasıl olacak.Çözünürlükte şuanda gayet iyi görünüyor.
pescador panoramic render nereden nasıl yapılıyor? Onu da denemekte fayda var bakarsın olur.

2012-06-05 16:45:34
  • Bayan
Bütün Türkler aynı... Hep
ETezerErgin TEZERAvatar

Bütün Türkler aynı... Hep Masaüstü kaydı :))

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2012-06-05 16:48:00
  • Erkek
rendering sekmesine gir orada

rendering sekmesine gir orada aşağıda panoramic render var. Tıkladıktan sonra

sağda menü açılacak. orada renderı bas. Bastıktan sonra ayar ekranı gelecek

5000-2500 yap ekran boyutunu rendera bas bu kadar.

Serkan Toydemir
2012-06-05 16:50:34
  • Erkek
ama unuttuğum bir ayrıntı

ama unuttuğum bir ayrıntı camerayı sahnenin tam ortasına ayarla yükseklğini istediğin gibi yap.

Serkan Toydemir
2012-06-05 16:51:26
  • Erkek
Bilgisayarımın sistemi uygun. Oval

Bilgisayarımın sistemi uygun. Oval olrak render almak istememdeki sebep şudur: Şuanda bir planetaryum gösteri merkezine küçük bir animasyon hazırlıyorum ve büyük kubbe şeklinde oval bir ekrana yüksek çözünürlükte animasyonu yansıtmam gerek bu nedenle ekranın büyük ve oval olması sorun yaratıyor normal renderlarda..

2012-06-05 16:52:31
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!