3ds Max : Cloth Modifier Yer çekimi sorunu

Cloth Modifier Yer çekimi sorunu
TalikaOkan EyüpAvatar

Arkadaşlar 3ds max 2010 kullanıyorum modifier`daki cloth modifier`ına bişey oldu kumaşlara kumaş efekti vermiyor kağıtmış gibi bükülüyor yada çok fazla eğrilip bükülüyor birde bir cisime temas ettiğinde yerçekimi yokmuş gibi davranıyor havada kendi kendine sallanıyor öylece yada içinden geçip gidiyor. Acayip birşeyler oldu karakterlere cloth yapma aşamasınayken bu sorunla karşılaştım basit bir kutunun üzerine örtü düşme animasyonu dahi olmuyor segment sayısında bir sıkıntı yok en yüksek segmentle en düşük segment aynı tepkileri veriyor. Bu soruna bir çözüm bulabilirseniz minnettar kalırım. Şimdiden teşekkür ederim.

- Hiç...
2012-02-25 16:45:36
  • Erkek
Simulation Parameters kısmında cm/unit
GalagoÖzcan ŞENGÜNAvatar

Simulation Parameters kısmında cm/unit var. oranın değeri çok düşük olduğu için sorun oluyordur. Değeri 2,54(standart) gibi bir değere getirirsen düzelir. Bu değer ne kadar yüksek olursa o kadar çok bükülme oluyor.

Kolay gelsin

"İnandıkları gibi yaşamayanlar, yaşadıkları gibi inanmaya başlarlar." Hz.Ömer
2012-02-25 18:18:53 Edit:2012-02-25 18:26:27
  • Erkek
Çok teşekkür ederim tam
TalikaOkan EyüpAvatar

Çok teşekkür ederim tam nette yabancı sitelerden bulup çözdüm ki siz yazdınız diğer arkadaşlar da bilgilenmiş olur. 0,1 değerinde geldiği için sıkıntı oluyordu 0,5 yaptım düzeldi 2,54 te te deniyicem teşekkürler tekrar.

- Hiç...
2012-02-25 18:31:38
  • Erkek
Bende de bir sorun
eminiboEmin IbrahimovAvatar

Bende de bir sorun var. Max 2011 x64. Reactorda her şeyi tamamlıyorum. sıra animasyonda kumaşa gelende sanki kumaş patlıyor. yardım edersiniz sevinirim. Bir de Simulation Parameters bu pencere nerde.

eminibo
2012-02-29 08:12:22
  • Erkek
?
eminiboEmin IbrahimovAvatar

?

eminibo
2012-03-01 09:55:34
  • Erkek
Neden
gemis06ismail

Talika aynı problemi ben de yaşadım araştırmalarım sonucunda yabancı bir siteden edindiğim bilgi problemi çözdü.
Sistem unit setup ve display unit scale cm x cm olmalı imiş.

gemis06
2012-05-30 00:47:25
  • Erkek
İsmail ben sorunumu özcan
TalikaOkan EyüpAvatar

İsmail ben sorunumu özcan beyin dediği gibi çözdüm o rakkam bende 0,5 ti arttırınca çözüldü bilgilendirme için teşekkürler yinede

- Hiç...
2012-05-30 11:36:08
  • Erkek
sorun
ufukserin

sorun

arkadaşlar bende o rakamı düzelttim ama yine saçma bir görüntü çıkıyor ortaya

2015-11-13 22:20:54

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!