Acemi Köşesi : 2019 yılı için güncel maaş aralıkları

Ücret :
serkanmertserkan mert

sektörde birilerinin para vermesi ilginç zira piyasa yeterki biryerde çalışayım ücret istemem hatta üstüne para veririm diyenlerle dolu ))))))))))))))))

Diğer arkadaşların dediği gibi bu iş Türkiyede endüstrisi olan bi sektör değil , ücretler tamamen kimin nerede ne iş yaptığıyla ilgili .
Asgari ücrete gülenler olmuş ama onu bile bulamayanlar var , kısacası eleman çok iş az , çok özel işler yapmıyorsanız işiniz zor dediğim gibi o işi bedava yapmak için can atan tonla insan var , standartların üstüne çıktığında zaten ücreti sen kendin belirliyorsun ve iş verenle bi ara yol buluyorsun .

Kısacası paha yada kıymet erişilebilirlikle ilgili bir konu az bulunan kıymetli çok bulunan kıymetsizdir , sen bu iki sklanın neresindeysen ücretinde odur , kimse 2 tuşa bassın diye 10 bin lira vermez , öğrenir kendisi basar o 2 tuşa yada o 2 tuşa basacak ucuz adam bulur ama sen çok az kişinin yapacağı işi yapıyorsan o zaman iş verenler dua eder çok uçuk rakam istemesin de bizle çalışsın diye ))))))

2019-02-12 18:13:19
  • Erkek
{islemler}
İçmimarlık ve mimarlık ofisleri
bermanErman B

İçmimarlık ve mimarlık ofisleri için maaşlı çalışan ücreti gibi bir skala düşünecek olursak;

Sadece modelleme yapabiliyorum; 2000-3000 1-2 yıl tecrübe
Modele gerçekçi kaplama yapabilirim; 3000-4000 2-3 yıl tecrübe
Işık-kamera bilgimde yüksek; 4000-5000 3-5 yıl tecrübe
Hepsiyle birlikte çok gerçekçi renderlar alıyorum; 5000-9000 5+ yıl

Tabi bu rakamlarda ölücü işverenler hariç tutulmuştur.

4930K - GTX 780 - 32GB - 3dsmax 2014 - Vray 3.6
2019-02-12 19:07:18
  • Erkek
{islemler}
6500 ü gördüm.Ama şuan
Candesignveysel can demir

6500 ü gördüm.Ama şuan piyasa deneyimli kişilere 5000 civarı.

Cumartesi pazar çalışmayan Ofislerde.

2019-02-21 12:28:57
  • Erkek
{islemler}
amerikada 8 bin ile
cosmosiiievren yıldırım

amerikada 8 bin ile 12 bin dolar arası orda yıllık 90 bin dolara liraya kiralıyorlar elemanı artık oyun kaç yılda tamamlanacaksa ona göre fiyat belirleniyor. türkiyede olması gereken 8 bin ile 12 bin tl AMA bizde oyun firmalarında çalışan arkadaşların aldığı maaş 3 le başlayım 5 bini zorlasan 6 bini buluyor

2019-02-22 20:54:36
  • Erkek
{islemler}
Mokoko all the time
Seke

Mokoko all the time

2019-02-25 10:58:29
{islemler}
https://www.youtube.com/watch?v=XrliQqy7shQ Birazda burdan.Mercedes rolls
Seke

https://www.youtube.com/watch?v=XrliQqy7shQ Birazda burdan.Mercedes rolls royce falan 10000 20000 euro arası bizde 2 milyon

2019-02-25 16:15:52 Edit:2019-02-26 08:38:28
{islemler}
Türkiye'de devlette çalışan bir
fasuto53Fatih Avatar

Türkiye'de devlette çalışan bir mimarın giriş rakamı sanırım en son 4 bin TL oldu, yıllık tecrübeye göre çok komik artışlar var. Yine bu yıllarda Amerika'da ortalama mimar maaşları 6 bin dolar civarında. TL dolar çevirisi böyle kıyaslamalarda doğru olmaz kanaatindeyim, birim olarak baz alırsak Türkiye'de 5 yıl tecrübeyle ya da yetenekli genç mimarlar bu rakamları alabiliyor. Haliyle görselleştirme işlerini (mimari ilişkili) bu rakamları baz alarak kıyaslamak gerekir diye düşünüyorum. İş şu ki şuanda bir iç mimar olarak çalıştığım yerde her mimari tasarımdan sonra görselleştirmeyi de yapıyorum. Durum böyle olunca, görselleştirme yapabilen bir mimar mı, yoksa sadece görselleştirme yapan bir görselleştirme sanatçısı mı sorusunda ibre mimardan yana oluyor, mimarlar da bu işi böreğin yanında çay olarak gördüğü için iş genelde maaşa yansımıyor.

Ancak görselleştirme işi yapıyor olmaktan hiç memnun değilim. Sadece mesleğimi yapmak tercihim ve daha kaliteli işlerin de böyle çıkacağını düşünüyorum ancak şu gerçek var ki mimarlık ofisleri çoğu kez mimarlık değil müteahhidlik yapıyor. Mimarlık ofisleri avangart olma iddiasını çoktan bir kenara bırakmış. Üstelik bu durum en büyüklerde de böyle...

2019-02-25 20:33:50
  • Erkek
{islemler}
TR
drekonNecmi DemirkeserAvatarDükkan sahibi

Türkiyede maaş alıp buradaki enflasyon ile yaşamaya çalışmak sıkıntılı. 30 yaş altında olanlara tavsiyem yurt dışı bir iş bulmaya çalışın. Yapacağınız iş çeşidi mühim değil, 3D mimari veya Dijital oyun yapan bir firmada ofis boy olun daha iyi.

Run forest ruuuuun.

Game maker
2019-02-26 10:37:22
  • Erkek
  • http://www.gamikro.com
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !