3D sitesinde Din ve Siyaset

Türk bayrağı


Bu Sözümüz her ortamda Siyasi ve dini polemik yapanlara !
" TR3D bir Türk sitesidir. "


  • Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir
  • Türkiye Cumhuriyeti demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir
  • Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Türkiye bayrağı kırmızı beyazdır (Sitemizin logosu bu renklerden oluşur)

Bu kurallar anayasamızın değiştirilemez ilk 3 maddesidir. Bu 3 madde ile sorununuz varsa sitemizden size hiçbir yarar gelmez. Bu maddelerin aksini düşünüp sitemizde bu maddeler üzerinde polemik yaratacak tartışmalara girecek kişilerle muhattap olmak istemiyoruz, "bizim işimiz 3D grafik" ve tartışmalarımızı da bu konularda yapmak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ve Anasayadan bahsetmek siyasi bir duruş değil, yaşadığınız topraklara ve onun kurucularına gösterilmesi gereken bir saygıdır. Türkiye Cumhuriyeti`ne saygı duymuyorsanız size uygun başka forumlar bulacaksınız, Bu siteyi öncelikle Türkiye vatandaşlarına 3D öğretmek için açtık. Kimsenin dini veya siyasi seçimi bizi ilgilendirmez ama forumlarımızda hiçkimseden akıl almaya da niyetimiz yok.

Bu kurallara UYMAK istemeyenler lütfen siteye uğramasın. Etrafında dolaşıp "üyeliğimi silin" diyerek tepki göstermeye çalışmasın. Mümkün olduğunca uzağa gitsin ve değerli fikirlerini yanında götürsün. Yazdığı mesajları veya üyeliğini silmek 3 saniye alıyor. Yaptığı gürültü, patırtıyı silmek , insanların bilinç altında kalan " TR3D sitesinde siyaset konuşuluyor, seviyesiz şahıslar dolaşıyor " lafını temizlemek aylar sürüyor. Bu sitede siyaset ve din konuşulmaz, bu kadar yazıdan anlayamıyorsanız, başka türlü anlayacağınızı zannetmiyorum.Öğretmen`in Notu:

Şimdi bazı tanıdıklar "grafik sitesinde cumhuriyeti savunmak sana mı düştü" diyor.

Savunduğum şeyin cumhuriyet olduğunu zannediyorsanız. zaten hiçbirşey anlamamışsınızdır. solcu olduğumu düşünüyorsanız hiçbir mesajımı okumadığınız anlaşılıyor. ve beni tanımadığınız açıktır. savunduğum değerlerin solculukla hiçbir ilgisi yok.

Birileri dini duyguları sömürüp sürekli insanları suistimal ediyorsa ve milli değerleri oyuncak zannediyorsa. forumlarımızda dahi tepkiler artık had safhaya ulaştıysa buna dur deme zamanı gelmiştir. Bu sitede 3d heykel de çizilir, çıplak kadın resmi de çizilir., bir resim veya yazı size dokunuyorsa siteye girmeyin. Yönetim size ters geliyorsa siteye girmeyin. bunu daha açık söyleyebileceğimi zannetmiyorum. hem siteye girip hemde bu sözlerime tepki vermeye çalışmayın. sizin üstün fikirlerinize ihtiyacım yok. halen birileri bana dinin önemini anlatmaya çalışıyor. Dinin ne olduğunu ve herkesin amacını bilecek yaştayım. Elhamdülillah müslümanım, ama hiçbir dini sömürüye kanmam, "dinimi yaşıyorum diyerek" insanlara kul olanlara uymam. Siz de kimlerin oyununa geldiğinizi biliyorsanız sorun yok. ama birilerinin oyununda piyon oluyorsanız sizden uzak durmayı tercih ederim. Bu web sayfasının herkese açık bir ortam olduğunu size kim söylediyse yanlış söylemiş. bu sayfa sadece "saygılı" insanlara açıktır. Burada sizin o çok sevdiğiniz siyasetçileri biz tanımıyoruz, değer vermiyoruz.

Efendim neymiş:
- üye kaybedersiniz
- Siteye kimse gelmez
- insanlar sizi solcu diye bilir

Ben bu siteyi kalabalık kitleler gelsin diye açmadım. Türk halkına hizmet etmek için açtım. yine Türkiye`ye hizmet etmeye devam edeceğim. kaç kişinin geldiği benim için önemli değil. sahte bir email ile üyelik açtı diye kendini fasulye gibi nimetten sayanlara ihtiyacım yok. Yılda bir tane ders ekleyecek diye insanları aşağılayan bir uzmanın bilgi lütfetmesine ihtimacım yok. Her konuyu siyasete bağlayıp etrafa saldıran holiganlara ihtiyacım yok, isterse binlerce kişi olsun. bizim için hiçbir değeri yok.

Uzmanlar siteyi terkettiğinde sebebi kim zannediyorsunuz: üyelerin sorumsuz ve açgözlü mesajlarınızdan başkası değil. onları sürekli taciz etmelerinden kaynaklanıyor. Adam "3dtotal.com" sitesinde yılın sanatçısı seçilmiş. sen gidip "vray crack nasıl bulunur" diye sorarsan... adam mükemmel bir kadın figürü çizmiş sen "poligon dağılımını nasıl yaptığını" sormak yerine "meme resmi çizmek günahtır" dersen o adam birdaha bu sitede yazı yazar mı ?. sonra kalkıp neden kimse çalışmama yorum yazmıyor diye etrafına bakarsın.

Defalarca söyledim tekrar yazıyorum, Burada başkasına saygısızlık yapmamak şartıyla herşey konuşulabilir. Deprem olduğunda, şehit haberi olduğunda, bayram olduğunda hep konuşuldu. Grafik sitesinde genel forumu bunun için açtık. grafikle alakasız diyerek kapı dışı yapmadık. Bunlar bizim insanımızın sevinçleri ve üzüntüleridir hepsine ortak oluruz.

Çalışmaların altına hakaret etmemek şartıyla yorum yazılabilir. resmi beğenmediyseniz, yada dini veya başka duygunuza ters geldiyse mesaj yazmak ve hakaret etmek için kendinizi zorlamayın. zaten o yazınız silinir. Boşuna taraftar toplamaya uğraşmayın, hiçkimse sizin dininize veya mezhebinize meraklı değil. grafik dili bilmiyorsanız sizin dilinizi dahi anlamayız. Hayatınızda bir 3D programını açıp 10 saat hiç kalkmadan model çizmediyseniz yanlış yerdesiniz demektir, sizinle ortak hiçbir noktamız olamaz. Biz 3D aşığıyız, grafik ve bilgisayar bizim hayatımızdır.

Ben bir öğretmenim, adım altta yazıyor, adresim bellidir. Sizin gibi sahte emailler ile adımı gizleyerek yaşamam. Kimsenin şahsına saygısızlık etmem. Ülkemi seviyorum, yasalarına saygılıyım. Bayrağımı ve milletimi severim.Bölücülük yapanları çevremde istemediğim gibi web sayfamızda da istemiyorum.

Sitede size saygısızlık edildiğini düşünüyorsanız ilgili mahkemeye başvurup burayı toptan kapattırabilirsiniz. Fakat bu site açık kalacaksa eğer, olur olmaz sebeplerle insanlara hakaret etmenize izin vermiyorum... evet ... kişisel yönetici yetkimi kullanıyorum ve bu siteye 3d ve grafik dışında başka amaçlarla gelenleri istemediğimi ilan ediyorum. Bu siteye gelecekseniz dini ve siyasi görüşlerinizi kapının dışında bırakın. Siyaset üzerinize yapıştıysa içeri girmeyin... lütfen.


Necmi Demirkeser
1 Ağustos 2011