Sade otel odası

Sade otel odası Sade otel odası - Selim

selant (Selim) program: 3dsmax + Corona Render Süre: 4 saat 3 yorum yapıldı 3/10 (11 kişi beğendi)

Corona render ile ilk denemem.. Oda içindeki tüm objeler hazır modeldir. Çalışma render hariç 1 saat, 3 saat render süresi ile toplam 4 saat sürmüştür. Photoshop ta renk düzenlemesi + AO layer attım.

Sade otel odası 1Sade otel odası 2

Sade otel odası için Yorumlar

Ahşap zemin kaplamasının gözü
osenmerÖmer Şen

Ahşap zemin kaplamasının gözü rahatsız etmesi dışında gayet şık görünüyor, elinize sağlık...
Corona render ile daha önce kullandığınız render programını kısaca kıyaslayabilir misiniz?


2015-09-23 14:56:19
  • Offline
  • Erkek
corona
selantSelimAvatar

merhaba beğeni ve yorumunuz için teşekkür ederim. Daha önceden Vray kullanmaktaydım, şu an için Corona ile üstünlükleri yönünden birbirine kıyaslamam zor çünkü Corona`ya çok hakim değilim. Materyallerdeki uzmanlık ve spesifik ayarların hakimiyetiyle benim nezdimde Vray`i sollayabileceğini düşünüyorum; unutmadan eklemem gerekir ki Corona bir CPU renderer ve SSE 4.1 destekli işlemcilerde verimlilik yönünden üstün, ancak ben AMD`nin desteklemeyen bir cpu`sunu kullandığım için göreli olarak daha düşük performans alıyorum, intel i7 gibi serilerde daha üstün performans vermektedir. Corona`daki progressive render mantığı, genel anlamda konuşmak gerekirse çok pratik yani neredeyse hiçbir render ayarı yapmadan yalnızca süre endeksli olarak render alabiliyorsunuz, yani bir render 1 saat sonunda gözünüze hoş görünüyorsa render`ı durdurabilirsiniz, ama noise vb.. kriterler yönünden tatmin olmadıysanız render`a devam edersiniz 2 saat sonunda kesersiniz, vb.. Fotorealizm tanımı kişi vizyonuna göre değişebilir diye düşünüyorum, bende yarattığı intiba ise olumlu, bu sebeple şahsen beğendim.


Büyük işler, küçük başlangıçlarla olur..
2015-09-25 16:17:03
  • Offline
  • Erkek
Benim testlerimde ise hız
alidesideroalper yıldız

Benim testlerimde ise hız yönünden vray daha hızlı özellikle 3.20 ancak corona GI da çok çok daha gerçekçi ışık ve yansıma çıktısı veriyor.


www.3dprojeleri.com
2015-09-30 15:33:48
  • Offline
  • Erkek

selant Diğer Çalışmaları