V-Ray : 3ds max vray eğitimi

3ds max vray eğitimi
kubilliankubilay bilirAvatar

Herkese merhaba.

Mimari çalışmalar için vray eğitimi almak istiyorum. Modelleme ve mental ray render motoru hakkında bilgi sahibiyim. Yalnızca ışıklandırma, doku yaratma (akabinde photoshop bilgisi de gerekebilir) ve sahneye göre render ayarları öğrenmem lazım.

Yaptığım araştırmalar neticesinde bir kaç kaynağa ulaştım. İnternetten eğitim seti satışı yapanlar var. Yalnız hangisi daha efektif olabilir bilemiyorum. Tavsiyeye ihtiyacım var. Birebir bir eğitim mi yoksa kendi kendime öğrenebileceğim, yalnız çalışacağım eğitim setleri mi.

Adanada ikamet ediyorum. Ve adanada böyle bir eğitim veren yer var mı onu bile bilmiyorum açıkçası. Önerilere açığım.

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.


2016-11-30 11:21:15
 • Offline
 • Erkek
Video Eğitim Setileri
alisengunAli ŞengünAvatar

1. olarak theakademi.com 2.olarak emrah çelik incele derim. Ücretsiz istersen youtube çok iyi eğitim videoları mevcut. Bire bir eğitimde kaliteli eğitimi veren kurum yok denecek kadar az, kurum çok ama içleri boş ve çok pahalı(istisnalar hariç).En iyi yöntem kitap ve video eğitim setleri (gerisi sana bağlı bol bol pratik çizim). İngilizce varsa youtube bile yeter.


Mental Ray__Vray__Iray+__Corona_KeyShot
2016-11-30 11:38:31
 • Offline
 • Erkek
Bence Theakademi`den uzak durursanız
kadirh36AbdulkadirAvatar

Bence Theakademi`den uzak durursanız paranız boşa gitmez. Eleştirilecek o kadar çok yanı var ki say say bitmez.


2016-11-30 12:14:30
 • Offline
 • Erkek
Kadir bey Theakademi gibi
kubilliankubilay bilirAvatar

Kadir bey Theakademi gibi başka önereceğiniz bir firma var mıdır ?


2016-11-30 12:51:21
 • Offline
 • Erkek
The Akademi
alisengunAli ŞengünAvatar

Theakademi.com Bülent kalkan hocanın ücretsiz youtube videolarına bak temel mantığını anlatıyor gerisi sana ait. youtube kanalı https://www.youtube.com/channel/UCGNA8jMN4cdArw2mrseFrgQ

Bunu düşünebilirsin _ http://www.emrahcelik.com/


Mental Ray__Vray__Iray+__Corona_KeyShot
2016-11-30 13:11:31
 • Offline
 • Erkek
Fatih Hoca gayet iyi
kadirh36AbdulkadirAvatar

Fatih Hoca gayet iyi anlatıyor. Bana kalırsa hiç bir eğitim setine para vermeyin.Ben o hatayı theakademi de yaptım siz yapmayın. Youtube da o kadar çok kaliteli eğitim videoları var ki...
https://www.youtube.com/channel/UCTyKHjx4yF6wmjDE-RUpyiA/videos


2016-11-30 13:36:43
 • Offline
 • Erkek
.......gibi başka önereceğiniz bir firma var mıdır ?
nilay82nilayAvatar

http://www.sanalogretim.com


Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır.. Ama dostun başarısına sempati duyabilmek; sağlam bir karakter gerektirir...
2016-11-30 23:41:39
 • Offline
 • Bayan
benim piyasada `sonucunu gördüğüm`
fasuto53Fatih Sultan TopalAvatar

benim piyasada `sonucunu gördüğüm` en iyi Türkçe içerik 3DEğitim sitesinde Fatih Beyin hazırladıklarıydı. Hiç temeli olmayan arkadaşım sadece o setle epeyi mesafe kat etmişti. Ancak başka iyi içerikler var mı bilmiyorum.

The akademi alan okuldan bir arkadaşım vardı, hiç memnun kalmadı. Çok beğenildiği söyleniyordu genel olarak ama biraz şişirme olduğunu düşünüyorum fiyatı ise yüksek, maksatlı (iyi niyet dışı) göz boyama amaçlı olduğunu düşünüyorum.

Benim anlamadığım genel olarak eğitim setleri 30 saat falan oluyor, o kadar zaman ne anlatıyorlar, eğer bol gevezelikse izleyenlerin vay haline. Bence en iyi öğrenme yolu, yapmak istediğiniz şeyle ilgili çok kısa hızlandırılmış bir video izlemek ve sonra aklınıza gelen sorularla araştırıp yeni videolar bulmak. Hem sıkılmadan, hem de gereksiz laf kalabalığı ile soğumadan doğrudan hedefe ulaşmak.

Elbette bir müfredat takip etmek de gerekir. Bunun için borgramların kendi destek kütüphanelerinden konu başlıklarına göre yine video sonuçlarını arayarak ilerleyebilirsiniz.

Ek:
Sanal öğretimde eğitmenler setleri bilinçli olarak çok uzun tutuyorlar/tutabilirler. Çünkü video içerikleri hazırlayalarla eğitim süresinin uzunluğuna göre fiyatlandırma yapıyorlar. En azından benimle öyle yapmak istemişlerdi diyebilirim. Yani eğer para kazanmak için set hazırlıyorsan bol gevezelik yapman yeterli olacaktır. Öğretilecek şey 5 saat ise onu 15 saat yapmak meselesi yani... Attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değmeyeceğinden set hazırlamamıştım. Ancak eğitimlerde verdikleri bilgiler bakımından bunu bir kriter olarak almayın, sadece setlerin çok lüzumsuz uzun tutulduğunu görüyorum. Bir de bu marifetmiş gibi taaam 50 saat. Sanırsınız ki dolu dolu bilgi yüklüyorlar 50 saat boyunca.


İç Mimar & Ürün Tasarımcısı
2016-12-01 03:24:28 Edit:2016-12-02 20:40:03
 • Offline
 • Erkek
The Akademi setletinden uzak
SnowmanOsman TÜRKMENAvatar

The Akademi setletinden uzak dur derim bana göre tabiki, youtube çok güzel bir kaynak.... Vray konusundada Fatih Çilin gir Beyin setlerini öneririm...


2016-12-01 06:45:44
 • Offline
 • Erkek
The akademinin render derslerini
yazruzgazriEmir Yıldız

The akademinin render derslerini izlemedim. Ama max tanıtım ve modelleme dersleri hakkında muzzzam diyebilirim. Birde internet üzerinden online canlı ders veren yeni bir hoca var gerçi kendisi yeni diyemem sistemi yeni :), canlı olarak vray eğitimi veriyor. ve öğrenme garantisi veriyor. Belli bir kurs saati de yok. sen öğrenene kadar kursu devam ediyor.
www.dursunumit.com


2016-12-04 16:23:24
 • Offline
 • Erkek