V-Ray : 360 derece vr özellikli render?

360 derece vr özellikli render?
mc3dm cakir

Arkadaşlar konunun yeri burasıdır diye tahmin ediyorum sonuçta render ile alakalı bir durum. Şimdi facebook`ta paylaşılan bir video gördüm 360 derece vr gözlük ile izlenebilen ve telefondan izlerkende telefonu çevirdiğim yönü algılayıp o yönü gösteren bir çalışma. Mantık olarak aslında panoramik render diye düşünüyorum fakat bu nasıl yapılıyor, telefonun bunu algılaması için özel birşey yapılıyormu veya hangi formatta render alınıyor çok merak ediyorum. Yada ek programlar mı kullanılarak yapılıyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar açıklayıcı bir şekilde tane tane anlatabilirlermi.

ZAMAN BENDEDİR VE MEKAN BANA EMANETTİR
2016-04-20 15:24:31
  • Erkek
{islemler}
Selam,
campanellaMahmut AltuntaşAvatar

Selam,
Panaromik renderları bu ve benzer programlar ile birlikte kullanıyorsunuz:
http://www.easypano.com/virtual-tour-software.html

Bir düşte yaşıyoruz. Düşleyenin olmadığı, düşün kendini düşlediği bir düş.
2016-04-20 18:55:00
  • Erkek
{islemler}
Yani dolayısıyla bu programlarıda
mc3dm cakir

Yani dolayısıyla bu programlarıda ayrıca öğrenmek gerekiyor değilmi. Max programı tek başına yeterli değil anladığım kadarıyla. Peki bu alanda söylediğiniz programdan daha ucuz bir program varmı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Tabiki yalnızca fiyat olarak değil aynı zamanda kullanım kolaylığı olarakta daha rahat programlar varsa tavsiye almak isterim.

ZAMAN BENDEDİR VE MEKAN BANA EMANETTİR
2016-04-22 10:36:19
  • Erkek
{islemler}
Bu sitede benzer programların
campanellaMahmut AltuntaşAvatar

Bu sitede benzer programların anlatımları ve fiyatları var: http://www.panoramic-photo-guide.com/virtual-tour-360-photography/virtual-tour-software.html

Ayrı programlar oldukları için, ayrıca öğrenmek lazım. İçlerinde en başarılısı, önceden yolladığım program.

Kolay gelsin.

Bir düşte yaşıyoruz. Düşleyenin olmadığı, düşün kendini düşlediği bir düş.
2016-04-22 22:19:55
  • Erkek
{islemler}
panaromik foto sonra panaromik
cesurCESUR GEZENBEYAvatar

panaromik foto sonra panaromik video sonra adı 360 video en son vr video hatta şimdi o vr nin 3d lisi var bir 360 ı 6 video kamera ile çekip yada render ettiğimizi var sayarsak onu 6x2 her yöne 2 tane kamer akoyarsak vr nin 3d si olmuş olur :D

2016-04-23 00:38:04
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !