Maya 3D : maya 2012 de kulaklık modellerken hata

maya 2012 de kulaklık modellerken hata
emreozturkemre öztürk

Merhaba ben maya 2012 eğitim seti aldım eğitim setin de kulaklık modellerken birkaç sorun yaşadım

Sorun:Eğitim setinde kulaklık modelleme dersinde kulaklığı side view den herşeyi yapıyorum sonra nesnenin alt elemanlarından face ye geliyorum side view deyken rahat rahat dikdötgenin tüm karelerini seçebiliryorum.Dikdörtgenin yarısını siliyorum daha sonra perspectiv view`den bakıyorum yarısı yok buraya kadar hiç bir sorun olmuyor.Nesneye sağ tıklayıp objective view yapıyorum hem somut halini hem de benim ilk çizdiğim halini görücem.Proxy yapıyorum subdiv Proxy seçeğenin yanındaki kare butonundan (ayarlar)!A giriyorum subdiv Proxy options ayarları geliyor.
Mirror behavior dan half yapıyorum mirror direction`dan da -Z yi seçiyorum (display proxy shader) keep konutunu açarak apply butonuna basıyorum closeye basıyorum videoda karşısına aynısı gelıyor ancak bende (// Error: No object matches name:‏) diyor lütfen yardım edin daha ilerliyemiyorum

face adresim:https://www.facebook.com/emre.ozturk.77398

eyer burdan anlatamazsanız buralardan yardımcı olun lütfen

2014-01-31 22:48:15
  • Erkek
{islemler}
Hata verdiginiz isimden kaynaklaniyor
koccAdnanAvatar

Hata verdiginiz isimden kaynaklaniyor yaziyor. Anladigim kadariyla objeye verdiginiz isim egitim setindeki verilenin aynisi degil, sanirim Türkçe harflerle ilgili olabilir i yerine ı yazmis olabilirsiniz yada baska ingilizcede olmayan harflerden kullanmis olabilirsin...

Eğitim hayata hazırlanmak değildir ; Eğitim hayatın kendisidir.
2014-01-31 23:24:32
  • Erkek
{islemler}
ama ben birşey yazmıyorum
emreozturkemre öztürk

ama ben birşey yazmıyorum ki sadece işaretlıyorum o kendısı hatayı verıyor bilginiz varsa lütfen yardım edin takıldım ilerliyemiyorum

2014-02-01 02:51:51
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !