Genel Konular : Max 2015`i varsayılan açma proğramı nasıl yapabilirim

Max 2015`i varsayılan açma proğramı nasıl yapabilirim
Slayer_TakedaAvatar

Merhaba şuan pc de 2013 ve 2015 sürümü yüklü 3ds Max`in 2015 sürümünü nasıl varsayılan yapabilirim. Şuan tüm çalışmalarım 2013 te otomatik açılıyor bunun olmasını istemiyorum. Mesela çalışmalarımı birlikte aç diyip Max`ın 2015 sürümünü gösteriyorum ama yinede 2013 ile direkt açıyor. Yardımıcı olabilirmisiniz Teşekkürler.

Always At Easy
2016-01-31 23:04:40
  • Erkek
{islemler}
Denetim Masası\Programlar\Varsayılan Programlar\İlişkilendirmeleri Ayarla
fasuto53Fatih Avatar

Denetim Masası\Programlar\Varsayılan Programlar\İlişkilendirmeleri Ayarla

Buraya giderek .Max uzantılı formatı seçerek program değiştir ile istediğiniz sürümün hedef dizinde yer alan .exe uzantısını gösterebilirsiniz.

Daha kısa yolu herhangi bir .max dosyasına sağ tıklayıp özellikler diyerek Genel sekemsinde Birlikte Aç kısmından yine 3ds Max için istediğiniz sürümün hedef dizinindeki .exe dosyasını gösterebilirsiz.

2016-02-01 22:43:29
  • Erkek
{islemler}
Bunları denemiştim (dediğiniz gibi
Slayer_TakedaAvatar

Bunları denemiştim (dediğiniz gibi 2015`in exe dosyasını gösterdiğim halde yine 2013 ile açılıyor direkt) ve hala yapamadım cevabınız için teşekkür ederim yine.

Always At Easy
2016-02-02 23:26:47
  • Erkek
{islemler}
Shift ile sağ tık
turkertTürker TunalıAvatar

Selam,

Açmak istediğin "max" uzantılı dosyaya shift tuşu basılı iken farenin sağ tuşu ile basarsan "Birlikte Aç" seçeneği gelmeli. Buradan istediğin programı seçip dener misin? Orada seçimin kalıcı olması ile ilgili bir işarette vardı.

Türker TUNALI
2016-02-04 11:36:02
  • Erkek
  • http://about.me/turkertunali
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !