Genel Konular : 10.000+

v-ray önemli
ErkanErkan ÇALIŞKANAvatar

elbette önemsiyorum vrayi. daha iyi daha hızlı nasıl covert edebilirim çalışmalarım var benim
sadece vrayle sınırlı değil convert konusunda sınır tanımam http://www.tr3d.com/forum/oku/3dsmax/maxte-cince-destegi/
ama kullnıcısı değilim müşteriler sormuyor hangi render motoru diye ortak çalışmalarda bazen sorun oluyor
zaten converter scripti yazarken baya kurcaladım vray matterialeri
malzeme konusunda iyimdir vray render setuptan anlamıyorum
çok zorda kalırsam açıyorum bir evermotion sahne modelimi yerleştirip alıyorum renderimi
linkteki garajı öyle yaptım
http://1drv.ms/1ON8RdS
linkteki diğer renderde dün bitti piyasa işi olarak v-ray'i aratmaz bence
renderden çıktığı hali photoshop yok. ışık efektini galare shaderle yaptım
havuzda sahte caustic var koltuk ve şezlonglarda görünüyor sence nasıl?
bi zdepth atıp bide puslama buğulama gibi bişeyler yaptımmı tam olur

ANIMASYONA GÖNÜL VERENLERLE TANIŞALIM
2016-03-02 00:51:32
  • Erkek
{islemler}
Valla güzel güzel olmayada
Seke

Valla güzel güzel olmayada o kadar kasma scriptle falan degistiricem diye vaktin varsa vray öğren daha verimli olur.iyi çalışmalar.

2016-03-02 07:54:28
{islemler}
Ultra düş kırıklığı!
fasuto53Fatih Avatar

Bu konuda kötü bir tecrübem olmuştu. Okula yeni başlamıştım (İç Mimarlık) freelance iş bakarken bir ilan gördüm. İlan grafik tasarım yapan işletme sahiplerinin yazamayacağı kadar düzgün bir jargonla ve mesleki tecrübeyle yazıldığı için çalışma saatleri ve şehir hiç uymasa da (o sırada İstanbul`da okuyorum) portfolyoma güvenip başvuru yaptım.

Derken görüştük, Ankara`ya gittim. İşi Amerika`da öğrenmiş mesleki deneyimleri olmuş iki genç girişimciyle tanıştım. Gösterdikleri örnekler ve çevreleri konusunda profesyonel bir izlenim verdiler bana, vizyonları vs benim gibi biri daha ne ister! (Aman dikkat bu gibi özellikler sahtekarlarda da var)

Türkiye şartlarında iyi biliyorum ki işletmecilik açısından o kişiler kadar akademik birikime, kültüre, görgüye sahip kişileri en iyi ajanslarda bile görmek pek mümkün değil. Ama gel gör ki adamlar bu ülkenin toprağına ayak basmış, BOZULACAKLAR! İki aya kalmaz adamlar tezgah hokkabazlığı yapan pazardaki balıkçıya dönüştüler. Emek hırsızı, görgü yobazı kişiler olu verdiler.

Yani demek istediğim, bu işi iyi yapan da iyi yürüten de bir şekilde piyasanın gidişatına paralel bir duruş ediniyor zamanla -hatta kısa zamanda- velhasıl her bakımdan erozyondayız.

2016-03-02 08:58:23 Edit:2016-03-02 09:00:28
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !