Genel Konular : 10.000+

Var var :D Çalışan
serkanozdoganSerkan ÖzdoğanAvatar

Var var :D Çalışan da var firma sahibi de :D

Asus PX79 Pro - Asus Geforce gtx 690 - Intel i7 3930k 3,5Ghz - OCZ 1000W Gold - 32 Gb 1600 Mhz Vengeance Ram -
2016-03-01 10:18:27
  • Erkek
{islemler}
Serdar bey bende bunu
enesbyrmEnes BAYRAMAvatar

Serdar bey bende bunu kastediyorum zaten.3 lira diyen adama eywallah dersek sektör olarak bizler.Kendi hatamız yüzünden genel olarak az kazanmaya mahkum oluyoruz.Ben geçen bu forumda işin saati x saat ücreti 50 tl diye bir şey okudum.Yazık walla yazık.Bugun ozalıtcılere gitsen photoshopta iki yazıyı yanyana getiren adam 75-150 tl arası saat ücreti istiyor.Bizim bundan biraz farkımız olmalı.Ayrıca fiyatlandırmaya saat ücreti x fiyat ayrıca sizin bugune kadar edindiğiniz tecrübe ve birikimde eklenmeli.Zira sizden iş almak isteyen arkadaş sadace saatinizi diil ayrıca tecrübe ve birikimlerinizide satın alıyor.Benim tek istediğim arkadaşlar lütfen işinizi tecrübenizi zamanınıza hatta hayatınızı bukadar ucuca pazarlamayın.

2016-03-01 10:42:12
  • Erkek
{islemler}
Yokmu arttıran hadi 20
Seke

Yokmu arttıran hadi 20 yapalım :D

2016-03-01 11:54:54
{islemler}
firatturkel
ErkanErkan ÇALIŞKANAvatar

http://www.tr3d.com/uye/firatturkel/
bende bu üyenin ne kadar kazandığını daha doğrusu
bu tarz animasyon işlerini bukadar çok müşteriye yıllardır nasıl kabul ettirdiğini merak ediyorum
bende bunun gibi işler yapacak beceriye sahibim ama müşteriden talep yok
sorun acaba izmir'de yaşadığımdanmı?

hatta geçenlerde 3tipten oluşan 13villalık bir siteye gece, gündüz sahneleri, katpalanları ve animasyon iki arkadaş ortak en geç 1ayda teslim dedik.

hava çekimi yaparız dedik: https://youtu.be/BlN3NPFHrY0

videoya montajlarız dedik: https://youtu.be/AzNLO5-HuAQ

fiyatına da 15+kdv dedik yinede kabul ettiremedik :)

zaten fazla talep yok taleb edende fiyatı duyunca genelde vaz geçiyor.

nasıl bir satış stratejisi var bu Fırat arkadaşımızın çok merak ediyorum.

ANIMASYONA GÖNÜL VERENLERLE TANIŞALIM
2016-03-01 14:58:02 Edit:2016-03-01 14:58:37
  • Erkek
{islemler}
Inşallah müşteriye bu
Seke

Inşallah müşteriye bu videolari gondermedin bocekli mocekli :) musteri genelde nasıl yapacağınızı ve ne yapacağınızı değil ne yaptığınızı görmek ister.Belki transformers filmini çekecek kadar azminiz vardır ama müşteri bunu görmez.Ve galerinize baktimda firatla sizin çalışmalar kalite olarak yarı yarıya farklı.Ve de teklif gönderirken yaptığınız çalışmaları pdf olarak derli toplu logolu hafiften tasarım içeren bir antetli sayfada gönderin tavsiyem.15 bin çok bir rakam değil.Ama ne yazıkki işi hiçbirşey gibi gordukleri için parada korkutucu geliyor duyunca.Çok komiktir yabancı ortaklı bir inşaat firması cephe tasarımcısı arıyordu gittim görüştüm.Iste burası zengin semt insanlar çok modern tasarımlar bekler ulan dingil sen bana paymi vereceksin ki dairelerden neyse dert yandım gene çok dertliyim cooook :D

2016-03-01 16:17:28 Edit:2016-03-01 17:02:02
{islemler}
PARASINI VERMİYORLAR!

PARASINI VERMİYORLAR! nasıl fıratla aynı kaliteyi vereyim?
"bende bunun gibi işler yapacak beceriye sahibim" dedim ama yaptıran yok!
işte fırat'ın yarısı kadar bile kazandığımı samam ama o'nun yarı kalitesini veriyorum yinede
müşteriye eski projelerden derleyip sunduk tabi
bide logo antet falan deneyelim bakalım daha ciddi gösterir :) iyi fikir

hava çekimini ve ne yazıkki böceklimöcekli (o böcek değil araba) olanı gösterdik
dron olayını yeni çözdüğüm sıralardı elimde hazır yapılmış örnek yoktu
baktık müşteri kabul etmeyecek gibi, "sizinki ilk havaçekimli işimiz havaçekiminden para almıycaz" falan gibi taktik yaptık....
oooof bende çok efkarlandım şimdi :)))

fırat'ın yaptıklarını yıllardır severek izlerim
bunuda spor olsundiye yaptım, portfolyoma koyucam, showreel gibi bir çalışmasını hiç görmedim
bir öceki yaptıklarını bir sonraki müşteriye göstermekten başka ne yapıyor?????
müşteriye ne diyor????? nasıl sunum yapıyor????? hala merakım geçmedi...

2016-03-01 17:59:47
  • Erkek
{islemler}
Abi araba niye ağaçtan
Seke

Abi araba niye ağaçtan iniyor :D güzel olmuş eline sağlık.Sen eminim transformersi da rahat rahat çekersin.Ancak  hazır çekim yapmışsın dronela onun üzerine bina yerleştir.Öteki biraz amatör duruyor.Sakın dalga falan geçtiğimi düşünme gerçekten yapıcı eleştiri yapıp yardım etmeye çalışıyorum.Sanırım Firattan başkası merakını gideremez onun çalışmaları ile ilgili ama bariz bir kalite farkı var.Biraz daha kurumsal bir yapıda gorunursen sende iş alırsın emin ol.

2016-03-01 18:28:41 Edit:2016-03-01 18:29:17
{islemler}
Ben daha çok modelleme
cizgi123ruzgar

Ben daha çok modelleme animasyon veya vfx konularında sormuştum.

2016-03-01 21:33:16
  • Erkek
{islemler}
montaj

serdarcığım senimi kırıcam hemen yaptım :) https://youtu.be/k_ptFLtR-W0
aslında bu çekimde kullandığım kameranın (250tl çakma gopro) sensörü yavaş olduğundan görüntüde çok dalgalanma oluyordu
videoda zeminin dalgalandığı çok net görünüyor montaja uygun değil sadece helikopteri deniyordum
şimdi aynasız dslr kamera taktım drona. adam gibi çekime adam gibi montaj yaparım diye uğraşmamıştım
esas uğraştığım; dronun gps ve hareket sensörleriyle algıladığı hareketleri kaydedip max'e aktarma olayını çödüm
bu gönderdiğim örnekte sadece x ekseninin dönüşünü klasik yöntemle yaptım (tam oturmadı)
onun dışındaki move rotare hareketleri tamamen sensörden gelen bilgiyle montajladım
şu haliyle bile olur ama x ekseni sorununa da bir çözümüm var yakında denerim
düşünsene fullhd video işlemek yok, etraftaki hareketli objelerden trackpoin temizlemek yok, user tack oluşturma yok
uçuş bittikten 5 dakika sonra kamera tracking de hiç olmadığı kadar düzgün şekilde bitiyor
hemde video süresi hiç farketmez, kamera bulutsuz (track pointsiz) mavi gökyüzüne baksa bile hiç sorun değil hareketlerinde özgürsün

bir sonraki aşama ise hava çekin ile hiperlapse yapmayı planlıyorum.
yani hava çekimi devam ederken kamera hareketini hiç durdurmadan sadece zamanın akışını hızlandırıp
gündüzden - gün batımı atmosferine hareketli kamerayla geçicem
komboya bak aerial perspective + hiperlapse + video tracking

şu kurumsal imaj (ye kürküm ye) olayı da şart dediğin gibi
o yönde baya zayıfım. bakalım uğraşıyorum

2016-03-01 22:04:24
  • Erkek
{islemler}
Vay güzel olmuş :)
Seke

Vay güzel olmuş :) Erkan birde vrayi daha fazla onemsemen lazım.

2016-03-01 22:26:28 Edit:2016-03-01 22:26:43
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !