Genel Konular : 10.000+

10.000+
cizgi123ruzgar

Türkiyede 10.000 liranın üstünde kazanan grafik tasarım sanatçısı var mıdır?

2016-03-01 05:16:14
  • Erkek
{islemler}
Evet var ama dünyadaki
Seke

Evet var ama dünyadaki Turkiye değil marstaki Türkiye de.Şaka bir yana 10 un üzerinde alan varsada o da çok büyük bir markada grafik design müdürü falandir.Ki o bile 6 ile 8 arası anca alır.Velhasıl illa grafik sanatını icra etmek istiyorsan en guzeli ressamliktir.Boş bir mavi tablo yaparsın salak zenginin biri gelir 6 milyon dolar verir o tabloya hoppala paşam malkara keşan.Türkiye de çok bir maaş bekleme 3 alırsan ne mutlu sana.Ha yurtdışında sanki çok yuksek maaş mı veriyorlar diyeceksin bazı yerlerde belki.Ancak yurtdışında ki tanıdığım insanlara sorduğumda tanınmış yerler hariç ufak çaplı yerlerde bir 3d sanatçısına da tıpkı burada olduğu gibi modelleme kaplama animasyon render bir kisiye bütün işlerin yaptırıldığını işittim.Zaten orada kazandığın maaşın değeri de o ülkeye göre 3000 alırsın o para türkiyede çoktur ama orada burayla hemen hemen aynıdır.Vs vs.Sabahtan akşama konussak bir noktaya varamayız.Bu yüzden burada kesiyorum :)

2016-03-01 08:36:24 Edit:2016-03-01 08:43:32
{islemler}
vardır, çoğu kişinin haritada
kajaxatakan şıkoğluAvatar

vardır, çoğu kişinin haritada yerini gösteremeyeceği küçük bir şehirde "marka" olmayı başarmıştır, yanında 2 grafiker 1 de web tasarımcısı çalıştırır. firma kurumsal kimliklerinden, ürün kataloglarına, tv reklam filmi projelerinden 3d ürün görselleştirmelerine kadar geniş bir yelpazede kreatif tasarımlar yapar, bu seviyeye çok değil 6-7 yıl sıkı çalışarak gelmiştir, işini çok sevmiştir, para konusuna çok takılmamıştır, müşterisini kendisi seçmiştir... umutsuz olmaya gerek yok genel piyasa koşullarına kendini teslim etmek yerine biraz sabır ve destekle kendi piyasasını yaratmak çok ta uzak değil.

vefasız hedef kitle
2016-03-01 09:08:32
  • Erkek
{islemler}
Eleman olarak tabiki hayır
Seke

Eleman olarak tabiki hayır işveren veya freelance olarak evet.Belirtmeyi unutmusum.

2016-03-01 09:17:59 Edit:2016-03-01 09:21:58
{islemler}
ütooo
drekonNecmi DemirkeserAvatarDükkan sahibi

Atakan anladım seni,

smiley 29 Bu girişken kişilik işini sevmesinin yanında ; iş yaptırdığı kişilere kendi fiyat verip, kafasına göre  fiyat koymuştur. işine gelince adam satmayı bilip işine geldiğinde dost işine geldiğine patron olmayı öğrenmiştir.

Game maker
2016-03-01 09:31:19
  • Erkek
  • http://www.gamikro.com
{islemler}
Hatta başkalarının çalışmalarını kullanıp
Seke

Hatta başkalarının çalışmalarını kullanıp kendinin gibi göstermiş veya iş yaptırıp parasını vermemiş bile olabilir tabi onlara sanatçı denmiyor uckagitci diyeceğim o da hafif kalıyor :)

2016-03-01 09:39:39
{islemler}
necmi hoca anladığını biliyorum  ben
kajaxatakan şıkoğluAvatar

necmi hoca, anladığını biliyorum smiley 20 ben insanların örnek alınması gereken yönlerini görüyorum nedense hep. 

seke, o şekilde bir üç kağıtçıyı tutupta burda örnek gösterecek değiliz! biz biliriiiiz! 

vefasız hedef kitle
2016-03-01 09:43:09 Edit:2016-03-01 09:43:58
  • Erkek
{islemler}
Örnek gosterdin demedim zaten
Seke

Örnek gosterdin demedim zaten ama genellikle daha çok kazananların yaptigi birşey.

2016-03-01 09:52:52
{islemler}
Tanıdıgım bır arkadaş bu
enesbyrmEnes BAYRAMAvatar

Tanıdıgım bır arkadaş bu sektörde 14000 tl alıyor.Ayrıca 8-12 arası alan birkaç arkadaşım daha var benımle birlikte.Arkadaşlar işinizi kazandığınız parayı sız belirlersiniz.Lütfen sektörü gözünüzde küçültüp biyerin biryerine tıkmayın.Bizim sanatçılar olarak problemımınz henüz sektör 3. şahışlar tarafından bilinmediğinden ``Okadar para verilirmi ya`` gibi sözlere muhatap olmamız.İşi biz yapıyorsak bırakında fiyatı biz belirliyelim.3D nin d sinden anlamaz adamlar diil.

2016-03-01 09:53:10
  • Erkek
{islemler}
Enes bende duydum 13
Seke

Enes bende duydum 13 alan ama duydum sadece ve turkiye genelinde anca yuzde 5 falandır.Şirketlerin yuzde 90 ı grafik sanatçısına amele muamelesi yapar.O bahsettiğin ucretleri veren yerlerde genellikle direk bu işi bilen kişilerdir.Toplasan 20 firmayi gecmez tüm türkiyede 10 ve üzeri veren.

2016-03-01 10:15:44 Edit:2016-03-01 10:19:27
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !