Bilgisayar Donanım : I7 2600K için Asus Maximus IV Gene-Z mi? Sabertooth P67 mi?

I7 2600K için Asus Maximus IV Gene-Z mi? Sabertooth P67 mi?
AR6AHMET ÖZKANTARAvatar

Herkese selamlar, bol 3D`li yıllar. Son birkaç hafta içerisinde açtığım donanım üzerine konuları abartmış bulunmaktayım. Sistem yenilemekte olduğumdan emin adımlar atmak istediğim için sürekli danışma gereği duyuyorum. I7 2600K işlemci ve 4x4 16Gb 1600 Mhz CL 9 Ram aldım. Başlıktaki iki anakart arasında seçim yapmakta ikilemde kaldım.
1. Sizce bu anakartlardan hangisi işlemci ve RAM`i tam uyumlu bir şekilde kullanmamı sağlar?
2. Sistem yenilemek istediğimde hangi anakart daha ileriye dönük seçim olur?

Not: Mevcut sistemimde, işletim sistemi için SSD bulunmakta. 850W power ve şimdilik idare eden GTX 260 ekran kartım bulunuyor.

2012-01-02 11:44:42
  • Erkek
{islemler}
p67 nin video card
sinanonatSinan OnatAvatar

p67 nin video card takarken 4x De calisir(crosfire yapcagin yada sli yapcagin zaman) maximusda 16x de calisir.p67 dede kalıb koymuslar üstüne bi fark yok gibi fakat Maximus daha iyi bence

ama sana tavsiyem 8 ram slotlu bir anakart alman.

2-3 senedir yoktum.(yenilerini ekleyeceğim.)
2012-01-02 12:59:44
  • Erkek
  • http://www.sinanonat.com/
{islemler}
4x 16x değerleri nedir?
AR6AHMET ÖZKANTARAvatar

4x 16x değerleri nedir? Vatan Bilgisayar veya benzeri mağazalarda en fazla 600 TL civarında 8 slotlu anakart var mı?

2012-01-03 15:47:15
  • Erkek
{islemler}
anakart bu kadar para
ardacakirsadık yaşarAvatar

anakart bu kadar para vermişken msi z68 li anakart alın hem işlemci içinde ekran kartını kullanmış olursunuz ayrıca rame neden bu kadar yatırım yapmak istiyorsun. bende msi z68 g43 anakart var sorunsuz tavsiye ederim.

2012-01-03 20:00:56
  • Erkek
{islemler}
RAM`i yüksek tutmamın sebebi
AR6AHMET ÖZKANTARAvatar

RAM`i yüksek tutmamın sebebi video işleme ve kurgu yazılımlarında da rahat hareket edebilmek. 2. çalıştığım firma için büyük ebatlarda dijital baskı için grafik çalışmaları yapıyorum. Bu yüzden RAM`e bu kadar yatırım yapıyorum. Yanlış düşünüyorsam önerilerinize açığım ama almış bulundum RAM`leri bir kere.

2012-01-03 20:23:46
  • Erkek
{islemler}
video ve animasyon üzerine
ardacakirsadık yaşarAvatar

video ve animasyon üzerine ise haklısın gerçi sonradan da alabilirdin performansa göre, ama alınmış zaten. eğer daha iyi bütçem var diyorsan yeni çıkan intel işlemcilere i7-3960X bak x79 anakartlı pahalı ama çok iş yapar diye düşünüyorum. ekran kartı bence fena değil çok poligon yoksa sorun olmaz.3dsmax 2012 ile birlikte gelen iray ile birlikte ouadro ekran kartını düşünebilir hem ekran kartı destekli render alma imkanında olur. sağlıcakla kal.

2012-01-03 21:00:20
  • Erkek
{islemler}
Ben Maya çalışıyorum. Can
AR6AHMET ÖZKANTARAvatar

Ben Maya çalışıyorum. Can sıkıntısı olmadığı sürece Max`i pek açtığım söylenemez. Aslına bakarsanız AMD FX 8150`nin çıkışını ve test sonuçlarını 7-8 ay bekledim. Sonuçlar kötü olunca Intel`le devrim yapma kararı aldım. Yanlış hatırlamıyorsam I7 3960X de FX 8150 ile aynı dönemde çıktı. Ya da vatanbilgisayar`a o dönemlerde geldiği için ben yanlış biliyorum. Yani söylediğiniz işlemciyi de araştırdım. I7 3960 ile tam uyumlu bir sistem için ciddi bütçe gerek. 2. bir sistem yenilemeye kadar en azından şuanki yatırımım öğrenim sürecimi hızlandırsın yeter. Sonrasında RenderBoxx gibi hedefim var..:) Teşekkür ederim ilgin için.

2012-01-03 21:12:41
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !