Bilgisayar Donanım : GTx 1080 ti. çok ısınıyor.

GTx 1080 ti. çok ısınıyor.
yazruzgazriEmir Yıldız

Merhaba Arkadaşlar. Fstorm ile render alırken. Ekran kartım o kadar çok ısınıyor ki. Kasanın kapağını açıp ekran kartına 2 saniye zor dokunabiliyorum elim yanıyor dayanamayıp çekiyorum sizce bu normal mi ?

2017-10-25 15:59:15
  • Erkek
{islemler}
modeli nedir soğutmasına bakmak
RenderAliAli DemirtaşAvatar

modeli nedir soğutmasına bakmak lazım standart model mi özel soğutuculumu.
sonra da aynı modelin internette genel testlerine bakıp maksimum alınan değerleri gözden geçirebilirsiniz.
diğer yandan ses düzeyini dikkate alarakfan hızını bir miktar arttırabilirsiniz.
msıafterburner -nvidiainspector gibi programları deneyebilirsiniz.

2017-10-25 16:24:24
  • Erkek
{islemler}
Asus GTX1080 Ti ROG
yazruzgazriEmir Yıldız

Asus GTX1080 Ti ROG STRIX GAMING 11GB GDDR5X 352Bit DX12 Nvidia Geforce Ekran Kartı ROG-STRIX-GTX1080TI-11G-GAMING

ürün tam olarak bu

2017-10-25 16:28:26
  • Erkek
{islemler}
Kaç Saat Çalışıyor.
alisengunAli ŞengünAvatar

Ekran kartınızı ile kaç saate render alıyorsunuz. Aşırı ısınmada pc kendini kapatır veya da resetler böyle bir şey oldu mu?

https://www.behance.net/alisengun
2017-10-25 16:35:15
  • Erkek
{islemler}
pc hiç kapanmıyor. yada
yazruzgazriEmir Yıldız

pc hiç kapanmıyor. yada

pc hiç kapanmıyor. yada bi uyarı vermiyor. sadece çok fazla ısınıyor. 4 DK lık bir GPU renderi aldığında o bahsettiğim dokunulmayacak sıcaklığa ulaşıyor. ekte render başlamadan önce ve başladıktan sonraki GPU Z değerlerini de paylaştım. .

2017-10-25 16:44:05
  • Erkek
{islemler}
f storm rendarda
tragedya1984ergün dağAvatar

f storm rendarda ekran kartını(gpu) kulanıyor gayet normal ısınması.

2017-10-25 19:04:02
  • Erkek
{islemler}
Elinizi dokundurup sıcaklık ölçme
halkaFurkan YILMAZ

Elinizi dokundurup sıcaklık ölçme tekniğini ilk defa duyuyorum :D

Bilgisayara uygun bir program kurarsınız gpu-z gibi, sıcaklığına oradan bakarsınız, internette oyun oynarken kaç dereceğe çıktığına dair bilgiler ile sizin sıcaklık ölçüm değerleriniz birbirine yakınsa normaldir.

www.furkanyz.com
2017-10-25 19:06:11
  • Erkek
  • http://furkanyz.com
{islemler}
60 derece aman aman
sadrazam3xcelal siverekliAvatar

60 derece aman aman bir sıcaklık değil. Lakin ekran kartı fanının etrafını kontrol edin. Kanalları ve fan kısmı toz tutuyor. Bu yüzden bakım yapmadığından işlemcisi yanan arkadaşım olmuştu. Daha doğrusu işlemcisini çalıştırdık ama geri dönülemez şekilde hasar aldığından en çok 5 dk. içinde resetliyordu pc.

2017-10-25 19:38:17 Edit:2017-10-25 19:38:37
  • Erkek
{islemler}
Aynı ürünü bende kullanıyorum,
perganonEmre ÇETİNKAYA

Aynı ürünü bende kullanıyorum, yoğun yükte bile 40-50c üzerine cıkmıyor ancak fan kontrollerini buna göre ayarlaman gerekli. Fabrikasyon ayarlarda fan 60c den sonra açılmakta. Asus GPU Tweak üzerinden elle ayarlama yapabilirsiniz. Silent mod ve OC modda kullanmayın. Aşırı yük ekran kartını oldukça yorar.

2017-10-26 01:54:28 Edit:2017-10-26 02:00:50
  • Erkek
  • http://www.3demre.com/
{islemler}
Merhaba arkadaşlar tekrar. Yorumlar
yazruzgazriEmir Yıldız

Merhaba arkadaşlar tekrar. Yorumlar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Dün dikkatimi GpuZ nin verdiği fan girafiği çekti. Grafik bi hızlanıyor bi azalıyor. zikzak yapıyordu. Bende Emre Çetinkaya nın dediği gibi GPU tweak yükledim ve fan %100 yaptım. Normalde auto moddaydı. şu an çok ses geliyor fandan ama istediğim kadar GPU render alıyım 45 dereceyi geçmiyor.

Bu arada Furkan kardeşim. Pc nin ısındığını fark etmemiştim. flash bellek takerken elim kasanın dışına temas etti ve sıcaktı kasa. Ve dedim ki . Dışı bu kadar sıcaksa içi ne kadar sıcaktır. İçini bi açtım ekran kartına resmen el değmiyor. yani elimle sıcaklığı ölçmeme spontene gelişti :)

2017-10-26 09:16:39
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !