Bilgisayar Donanım : amd treadrepper 1950x sistem toplama yardım

amd treadrepper 1950x sistem toplama yardım
izzet_7502

amd treadrepper 1950x sistem toplama yardım

arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı akşamlar . uzun süredir amd treadrepperin türkiyeye gelmesini bekliyodum sonunda geldi . fakat daha önce sistem toplamadım . youtubtaki videolara bakarak toplamaya çalışıyorum. sormak istediğim parçaları montaj ederken fiziki zarar verme dışında kablo montajında bir hata yapma ihtimalim varmı . yada yanlış taktığım bir kablo ne gibi bir sorun çıkarır.cevaplarsanız çok sevinirim

2017-09-15 22:34:02 Edit:2017-09-15 22:36:43
{islemler}
şuan bu aşamadayım
izzet_7502

şuan bu aşamadayım

şuan bu aşamadayım

2017-09-15 22:38:16
{islemler}
Hocam bir mağazadan aldığınızda
sadrazam3xcelal siverekliAvatar

Hocam bir mağazadan aldığınızda onlar birleştiriyor genelde. Ama en sakat olabilecek şey işlemci fanının metal yüzeyi ile işlemci arasındaki termal macun ona çok dikkat edin.

2017-09-16 20:35:04
  • Erkek
{islemler}
Birde işlemci için kullandığın

Birde işlemci için kullandığın fan ya da su soğutmasının gücünü bağlamayı unutma. Yoksa işlemciyi yakarsın. Diğer kısımlardan kolay kolay başınıza bir şey gelmez.

2017-09-16 20:36:29
  • Erkek
{islemler}
Celal bey ilgilendiğiniz için
izzet_7502

Celal bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim . Corsair Hydro H115i işlemci soğutucu almıştım onun içinde hazır uygulanmıştı macun extra macun youtubta izlediğim kadarı ile yeterliymiş. Ayrıca bileşenleri vatandan alsaydım yaklaşık 1,700 tl gibi bir fark oluyodu . çoğunu hepsiburada dan aldım . Bu yüzden kendim toplamak zorunda kaldım . Bitti çok şükür . Şuan windows yükleyip overclok yapmak istiyorum .

2017-09-16 23:10:07
{islemler}
İzzet bey donanım ile
yakarizaferAvatar

İzzet bey donanım ile ilgili farklı sahnelerdeki performans bilgilerini ve memnun olup olmadığınızı bizimle paylaşırmısınız.

İmkanın sınırını görmek için, imkansızı denemek lazım.(Fatih Sultan MEHMET)
2017-09-17 02:08:22
  • Erkek
  • http://www.karalamatutkusu.com
{islemler}
takipteyim
ErkanErkan ÇALIŞKANAvatar

hayırlı olsun güzel makine
yakari zafer +1
takipteyim

ANIMASYONA GÖNÜL VERENLERLE TANIŞALIM
2017-09-17 11:47:24
  • Erkek
{islemler}
Uzmanı değilsen overclock yapma
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

Uzmanı değilsen overclock yapma bence ama biosta performans modu filan varsa öyle tek tık la anakart a overclock yaptırabilirsin. Hayırlı olsun.

yazicifx@gmail.com
2017-09-17 12:08:11
  • Erkek
{islemler}
Teşekkürler . Denemeleri elbette
izzet_7502

Teşekkürler . Denemeleri elbette yapıp buradan eklerim fakat kurulum ile alakalı sorunlar var . windows hata verip kapanıyo . Overclock tada biosta kendi seçenekleri var frekans ayarı girmeye gerek kalmıyo performans modu seçince 4,4 oluyo işlemci.
fakat hala yükleme sorunları çekiyorum :( anakart gösterge panelinde AA kodu veriyo acaba bu yüzden mi açılmıyo

2017-09-17 12:17:50
{islemler}
Bu linkteki testi de

Bu linkteki testi de yaparsanız 1950x hakkında fikir sahibi oluruz bizlerde.

http://www.tr3d.com/forum/donanim/3ds-max-vray-cpu-testleri.htm

2017-09-17 13:03:33
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !