Bilgisayar Donanım : 3d max için 16000 tl. toplama pc. almayı planlıyorum.. lütfen cı olurmusunuz

3d max için 16000 tl. toplama pc. almayı planlıyorum.. lütfen cı olurmusunuz
cassiusmehmet eşiyokAvatar

kingston 32gb (2x16cg) hyperx predator black ddr4 3000mhz cl15 1.35v xmp ram x2=64gb
samsung 500gb 960 evo m2 sata nvme ssd (okuma hızı 3200mb/yazma hızı 1800mb) mz-v6e500bw
thermaltake core v71 full tower siyah kasa
intel core i7 7700k soket 1151 4.2ghz 8mb önbellek 14nm işlemci
cooler master seidon 240v 240mm sıvı soğutma sistemi
asus rog strix z270e gaming intel z270 soket1151 dd4 3866mhz(og) usb 3.1 anakart
asus geforce gtx1080 rog strix gaming 8gb gddr5x 256bit dx12 nvidia ekran kartı
pioner bdr-209ebk 128gb 16x blu-ray/dvd/cd multilayer yazıcı
oem windows pro 10 64 bit türkçe
wd 3.5" 2tb caviar balcksata 3.0 7200rpm 64mb cache harddisk
philips 34" bdm3490uc/00 curved wqhd dp hdmı ah-ips monitör
fsp fp1000 1000va line interactive ups
everest rampage daggersmx-r6 usb siyah 8200dpi makrolu oyuncu mause
xıgmatek vector s serisi 80plus silver 750w modüler güç kaynağı
everest kb-r11 rampage slayer gaming klavye

2017-06-29 10:17:52
  • Erkek
{islemler}
3dsmax mi Oyun İçin mi ?
alisengunAli ŞengünAvatar

Sistem Tam bir gamer sistemi ve çok para :)

Benim tavsiyem,

Ram olarak CPU Tavsiye ettiği ramler dışına çıkma
XMP ile Oc yaparak 3000mhz görüyor dersen sistem stabil çalışmıyor yüklediğin zaman ram hataları veriyor. CPU desteklediği MHz ler. DDR4-2133/2400, DDR3L-1333/1600 1.35V

Disk olarak m2 sata iyidir ama çok lüks ve pahalı olur samsung 850 Pro idealdir.

İntel İ7 7700K 4.2ghz bana göre yetersiz önbellek hızı düşük ve 4 çekirdek sanal ile 8 oluyor.

Güç kaynağını önemlidir Silver değilde Gold almanı tavisiye ederim.

Diğer parçalarda seçim senin o kadar para vermene gerek yok paha olan kalite olacak diye bir şeyde yok. Anakart CPU da masraftan kaçma Ekran kartları içinde 980 Ti ile 1080 neredeyse aynı illa 1080 olacak diye uğraşma 1070 çok başarılıdır.ve Cuda çekirdeklerine bak RT renderlarda önemlidir.
Devamlı 3dsmax ile çalışacaksan xeon tabanlı bir pc toparla ve Quadro kartların yazılı kağıt üzerindeki verileri GTX serilerinden düşük olsa da uzun süreli işte çalışmada daha iyidir. 16000 gerçek çok para renderda 3-4 dklık farklar için 5-6 binlira fark vermeye değmez.

Sadece tavsiye için yazdım eleştirmek için değil. Tecrübe ile sabit
ve kendi sistemi mi toparlak acele etmedim Donanımhaber.com de yurt dışında getirip çok uygun fiyata parça satan çok üye var bakmadan geçme derim bir çok parça yı bu şekilde aldım.

https://www.behance.net/alisengun
2017-06-29 10:54:07 Edit:2017-06-29 10:55:43
  • Erkek
{islemler}
sistem aynen sadece oyun
RenderAliAli DemirtaşAvatar

sistem aynen sadece oyun için ideal ve aşırı yüksek fiyatlı fiyat performans olarak en alt sıralarda olacak bir sistem.
tavsiyem max için ryzen 1700 almanız çok daha yüksek performanslı render ve oyunlarda da 7700 işlemcinin onunde.
cuda için 1080 yerine 1080ti tercih edin derim gtx titan x pascal ile aynı mimari tek eksiği 12gb yerine 11gb ve saat hızları daha yüksek.
intel anakartlar çok yüksek fiyatlı madem o fiyatı gözden çıkardınız ryzen anakarttan farkla 1080ti alınabilir
fakat benim tercihim fiyat performans olarak halen revaçta bir kart 980ti cuda render performansı çok çok iyi tabi 2el garantili bulmanız kuşulu ile.
1080ti ile aralarında 3kat fiyat farkı olmasına rağmen 980ti cuda perfermansında çok iyi konumda.

2017-06-29 11:24:16
  • Erkek
{islemler}
oyun oynamayı bilmiyorum :)

öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.. oyun oynamayı bilmem aslında.. sadece 3d max render için topluyorum. yazdıklarınızdan anladığım kadariyle (para bir yana) 5 kuruş etmeycek bir sistem bu.. aslını soracak olursanız bu pc. hediye geliyor diyebilirim. alınmış bir pc. acaba ben de başkasına mı hediye etsem bu durumda diye düşünmeye başladım :))

2017-06-29 12:22:35
  • Erkek
{islemler}
ali bey

ali şengün üstadım.. pc.`den hiç anlamam.. cpu desteklemezmi alınan remler? renderde sıkıntı mı olur acaba

2017-06-29 12:26:42
  • Erkek
{islemler}
Pc Güzel

Yanlış anlaşılmasın;Bu sistemi sıfırdan toparlarsanız yazdıklarım tavsiye niteliğindeydi.
Pc 3dsmax çok rahat bir şekilde kullanabilirsin üst seviye denilecek bir makine.
Benim yazdıklarım sizi üzmesin makineyi kötülemek için yazmadım. Sadece fiyatları yüksek.

Ellebette destekler 3dsmax ve grafik uygulamaların çok iyi şekilde kullanırsın.
Anakartın çok fonksiyonlu bir anakart cpu ram de problem yaşamazsın dd4 3866mhz kadar desteği var, eğer almadıysan o kadar para verme direkt 2400 mhz yeterli demek istedim. 2400 mhz ram, cpu ile xmp olmadan stabil çalışırdı. İntel ne tavsiye etmişse onu kullanmakta fayda var diğer üreteciler satış pazarlama yöntemi şu kadar hızlı vs diyerek ürün pazarlıyorlar. Cpu rami normalde xmp olmasın 2400mhz görecektir. 3000 mhz rami anakart taktığın andan anakart xmp(anakartın xmp desteği olaması lazım) açarak otomatik hız aşırtma yapmakta ve rami 3000 mhz görmektedir.hız aşırtma pc deki ufak bir donanım sıkıtısında rest atmakta hata vermekte ama çok nadir olmaktadır.ondan 2400 mhz yeterli demek istedim.
Render işleminde CPU tabanlı render motorları çekirdek ve ghz hızlarına bakalar. Ne kadar çok çekirdek var ise sanallarda dahil o kadar hızlı işlem render alırsın.Hediye olarak gelen bir pc daha ne olsun. Ekran kartı 1080 çok iyi mönitör çok iyi m2 disk çok iyi su soğutmalı sistem çok iyi pro bir 3d kullanıcı iseniz cpu bu donanıma göre biraz yavaş kalır demek istedim. 3dsmax normal kullan birsi için çok iyi bir sistem,ama 16000 lira gerçekten pahalı bir sistem. Render da sıkıntınız olmaz ki, GPU tabanlı render alırsınız ekran kartı yeni nesil bir kart tek eksisi fiyatı.
Gönlünüz rahat olsun sistem sıkıntı çıkmaz çok rahat kullanırsınız.

2017-06-29 13:40:30
  • Erkek
{islemler}
minnettar oldum

ali dostum ismin gibi ali olasın.. para elbette önemli ama ondan da önemli olan bu paraya göre doğru verimi almak.. peki müsaaden olursa birşeyler daha soracağım.. acaba ekran kartını yükseltirsem ( 2. bir ekran kartı daha eklersem ) cpu dediğin şey daha mı iyi olur? daha hızlı render mi alır? profesyonel sayılmam ama çok fazla iş yapıyorum. hız önemli bu yüzden. ne dersin bu duruma. (özür dileyerek tekrar ediyorum.. pc.`den hiç anlamadığım için söylediğin şeyleri iyi anlayamıyorum.. ne yazıkki ben sadece çizmeyi biliyorum :)

2017-06-29 14:24:17
  • Erkek
{islemler}
Eyvallah

İlk öncelik Teşekkür ederim. Biz bildiğimiz söyleyelim karar sizin dilediğiniz gibi sora bilirsiniz.

2.Ekran kartı GPU Render da (yani renderı ekran kartına aldırırsan elbette render hızı artacak ve süre kısılacaktır.) dediğim renderı ekran kartına aldırırsan vray kullandığınız varsayıyorum Vray RT kullanmanız gerek.

Ama Vray Advanced kullanırsanız (Vray Advanced CPU yani işlemci kullanır) 2.ekran kartının rendera pek faydası olmaz)

Ama diyorum yeni vray 3.6 versiyonun hybrid render sistemi geliyor hem işlemci hemde ekran kartını kullanıyor render süresi oldukça kısalıyor.

2.ekran kartını pek tavsiye etmem yeni 2.ekran kartı için yine 1080 almak gerekli sli için buda yaklaşık 2.500 ek maliyet ve değmez.

CPU yetersiz dediğime takılmayın yeni 7. Nesil i7 İşlemciler içinde en iyi cpu daha iyisi yok. Eğer almadıysanız i7 core değil intel xeon tabanlı sistem toplamanız tavsiye etmiştim. herhalde biraz acımasızca eleştirince siz de tedirgin ettik kusura bakmayın . :)

2017-06-29 15:12:03
  • Erkek
{islemler}
eyvallah..

umarım sorularımla sizi yormuyorumdur.. elimde bir laptopum var yeni aldım. render tuşuna basıyorum ancak render alıyor gibi gözüküp render almıyor.. kareler dolaşıyor ekranda ama simsiyah.. sonuçta simsiyah oluyor.. acaba yanlış olan nedir.. bilgisayarcım "abi önceki bilgisayarına da aynı programı kurmuştum" dedi.. versiyon 2015 vray adv 3.20.02... yardımcı olabilirsen çok sevinirim dostum

2017-06-29 15:25:47
  • Erkek
{islemler}
Sahne

Bir çok sebebi olabilir.İlk öncelikle Vray render motorunu seçtiğinize emin olmalısınız ve Sahnenin vray materyal ve ışıkları ile aydınlatılmış olması gerekli, eğer bunlardan bir eksik olursa render karanlık çıkacaktır. Sahne yi incelemek gerekli farklı sebeplerden de kaynaklana bilir.

2017-06-29 15:33:32
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !