Bilgisayar Donanım : 1500 TL civarında sadece kasa toplamayı düşünüyorum

Fiyata göre gayet makul
dream_designerAhmet KABAKBAŞAvatar

Fiyata göre gayet makul görünüyor. Sadece anakartta, tamamen benim kıllığımdan kaynaklanan :D, MSI yerine Gigabyte da kullanılabilir sanki.

2 farklı MSI anakartla 2 kere kapasitör patlatmıştım 1-2 sene önce. En sonunda iade edip tekrar Gigabyte`a dönmüştüm. Ordan huylandım bi kere :D

Elinize sağlık, uğraşmışsınız. Başkaları için de fikir olacaktır.

21 Volts Creative
2014-05-13 22:24:41
  • Erkek
{islemler}
Kerem Bey
sadrazam3xcelal siverekliAvatar

Kerem Bey ek olarak birkaç şey söyleyeyim. İşlemci Ram ve Ekran kartı birbirlerine uygun seviyelerde seçilmeli birisinin diğerlerinden daha zayıf olması bilgisayarın verimini çok düşürür. Ondan dolayı 900 liralık ekran kartı alıp 300 liralık işlemci ile 100 liralık ram almak uygun düşmez. Yukarıdaki sistemi elden geldikçe birbirlerine uygun parçalardan oluşturmaya çalıştım. Yalnız bütçe yetersizliğinden Ssd ile +8gb koyamadım. Eğer ilerde bütçeniz elverirse ekleme yapabilirsiniz.

2014-05-13 22:32:48
  • Erkek
{islemler}
Ahmet Bey
sadrazam3xcelal siverekliAvatar

Ahmet Bey teşekkürler. Bir süre toplama pc işleriyle uğraştım. TR3D ye çok şey borçluyum. Buradan çok şey öğrendim. Bizde bildiğimiz kadarıyla yardımcı olalım arkadaşlara. Bizimde çorbada tuzumuz olsun.

2014-05-13 22:35:03
  • Erkek
{islemler}
Takdire şayan.. Elinize
dream_designerAhmet KABAKBAŞAvatar

Takdire şayan..
Elinize sağlık tekrar.
Herkese kolay gelsin, render biter, uyku vakti artık.. :)

21 Volts Creative
2014-05-13 22:38:54
  • Erkek
{islemler}
amd fx 8350 fikri
uchiha

amd fx 8350 fikri banimde kafama yattı. soğutması, kendisi ve powerı epey elektrik çekecek ama sonuçta 8 çekirdek 4 ghz. benim xeonu ve anakartı satayım bari :)

2014-05-13 23:37:27
{islemler}
2500 tl olursa bütçemiz
heyduheydu bana

2500 tl olursa bütçemiz nasıl birşey toplarız?

2014-10-21 17:02:28
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !