3ds Max : İŞLEMCİYİ %100 KULLANAMIYORUM?

İŞLEMCİYİ %100 KULLANAMIYORUM?

Render almak için kullandığım çevresi düzenlenmiş taslak dosyasına binamı export edip render almak istedim. Her zaman işlemci %100 olurdu bu sefer ram %100 cpu %16 gibi rakamda kaldı ve render süresi baya uzadı nerede hata yaptım hangi ayarı değiştidim bulamadım????

Yada bu ram cpu kullanımı için bir ayar bölümü varmı?

2011-07-18 14:59:59
  • Erkek
{islemler}
aylmzabdullah yılmazAvatar

Vray displacment mod veya metarialde displacment kullanmış olabilirsiniz.

Bildiklerimiz kadar bilgili, bilmediklerimiz kadar cahiliz. //aylmz
2011-07-18 15:41:42
  • Erkek
{islemler}
pitposumSerdal ErtasAvatar

Abdullah´ın dediği gibi displacementtan olabilir. bir sefer başıma gelmişti. özellikle vray.disp.map kullandığın model fazla ise başına gelme olasılığı artıyor...

http://pitposum.deviantart.com/ www.serdalertas.com
2011-07-18 16:11:55
  • Erkek
{islemler}
sitemaltug tezerAvatar

eğer çok yüklü proxy veya harddisk beslemeli başka bir kullanımınız var ise de bu problemle karşılaşabilirsiniz.

bu durumda dynamic memory limitiniz ki standart halinde
400 mb tır.bu miktarı maximum ram miktarınıza yakın kullanırsanız sorununuz çözülür

örnek olarak diyelimki 3gb gibi mütevazi ram miktarımız var
buna karşılıkta 10milyon gibi poligona sahip herhangi bir
bitki topluluğu var ve bunları proxy yaptık.

bu durumda dynamic memory limitinizi 3000 mb yaptığınız
takdirde problemsiz render alırsınız.

http://maltugtezer.carbonmade.com/
2011-07-18 22:44:06
  • Erkek
  • http://maltugtezer.carbonmade.com
{islemler}
Vray displacment mod veya

Vray displacment mod veya metarialde displacment derken material kaplama bölümündeki çimende var sadece, ama bina ve ağaçlar yokken 12 dakika gibi kısa sürede alıyor.

binadaki kaplamarın tüm yansıtmalarını kapattım ve displacmentleride kaldırdım. sadece bump kullandım. ama sonuç gene değişmedi.

tüm objelerin tek tek uğraşarak poligon sayısın 5te birine indirdim. dosyamın boyutu 180mb. dosya açıldığında ram sadece 2000mbsi kullanıyor.

windows 7 64 bit kullanıyorum 6gb ram var bende corsair 1066 mghz performans ramleri dynamic limitimde her zaman 6000 olarak ayarlı. belki ısınmadan dolayıdır diye kasayı açtım içine masa üstü vantilatörümü yerleştirdim ben terliyorum ama kasanın içi buz gibi :)

gereksiz bütün programları kaldırdım tüm gereksiz dosyaları sildim scandisk defrak cclenaer advanced system care ne varsa yaptım.

windowstan disk önbelleği boyutunu 20gb ye belki işe yarar diye.

kasaya küfür ettim, camı gösterip aşa atarım diye tehdit ettim bir tekme attım ama kaale almadı beni :)

sonuç gene değişmedi :S

yeni corsair ram siparişleri verdim 8gb rama çıkaracağım herhalde ram dolu olduğu için işlemciye yüklenemiyor. inşallah bu sefer çözücem.

önerileriniz için teşekkür ederim.

2011-08-08 23:33:11
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !