3ds Max : 3D`s Max 2012 Render Kayıt Sorunu

3D`s Max 2012 Render Kayıt Sorunu

Arkadaşlar uzun bir araştırma sonucu problemimi çözemedim sizlere danışmak istedim...

Render alındıktan sonra Pc ye kayıt ettiğimde çıkan renderla kayıt olan tif yada jpg formatı arasında büyük farklar çıkıyor..

Rendera baktığımda renkler sorunsuz görünürken kayıt ettiğime baktığımda bütün renkle olduğundan daha açık tonlarda bunun sorun neden kaynaklanıyor acaba ?

2011-09-21 14:49:55
  • Erkek
{islemler}
Bu jpg yada tif
SweeperErkan Turgut

Bu jpg yada tif formatlarının desteklediği Bit aralığından kaynaklı. jpg formatı genelde 8 bit desteklidir. Bu da aldığın renderı kaydederken bir takım renklerin kaybolmasına yol açar...

Tif formatı 32 bit e kadar renk aralığı tanıyor. bu 30 milyonu geçgin renk tonu demek..

Png formatını dene istersen. 48 bit olarak kaydedip, photoshop yada benzeri programlarda editlemeler yapabilirsin

www.designizmir.com
2011-09-21 15:13:18
  • Erkek
{islemler}
Dediğiniz şekilde de yaptım

Dediğiniz şekilde de yaptım fakat netice aynı.

Render penceresi açıkken renderin kopyasını çıkarttığım halde bile renkler tamamiyle beyaza dönüyor...

Alınan render normal ama render kopyası bozuk..
Sorunu hala çözebilmiş değilim..

Ayrıca cevap için teşekkür ederim..

2011-09-21 15:22:29
  • Erkek
{islemler}
Frame buffer kullanıyorsan eğer
SweeperErkan Turgut

Frame buffer kullanıyorsan eğer bazı durumlarda alt taraftaki color correction da yaptığın değişiklikler varsa onları görmeyebiliyor. Benimde çok başıma geldi.

www.designizmir.com
2011-09-21 15:29:43
  • Erkek
{islemler}
tif image de 8
sener4186şener yıldızAvatar

tif image de 8 bit color /no compressionu işeretle/dots pe inc 300,0 olarak kalsın.bi deneme renderi al istersen

http://www.seneryildiz.com.tr
2011-09-21 15:53:08
  • Erkek
  • http://www.seneryildiz.com.tr
{islemler}
customize\Preferences\gamma and Lut sekmesinden
sehircy

customize\Preferences\gamma and Lut sekmesinden enable Gamma&LUT kutucuğundan tiki kaldırıp etkisiz hale getir.

2011-09-21 23:43:05
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !