3ds Max : 24K sahne 100 fps ancak periodik donmalar yaşıyorum

24K sahne 100 fps ancak periodik donmalar yaşıyorum
fasuto53Fatih Avatar

24K sahnede anlamsız kasılmalar. Arkadaşlar iyi bir sistemle çalışıyorum. 1080 ve 6900K ile 64gb ram ve raid5 ssd. hdd de yer sorunu yok bellek de sadece remlerde şişiyor bazen hata aldım ancak. Çok düzenli ve sistemli çalışmama rağmen takribi 10-15 dk ara ile 3-4 dakikalık donmalar oluyor. Onun dışında FPS vs çok iyi en yoğun sahnede 100 fps veriyor. Ama bu periodik kasmanın sebebini bir türlü çözemedim. tomatik yedekleme süresini uzattım. onunla eş güdümlü kasmıyor. Zaten dosyayı kaydetmesi 20

2017-06-08 02:31:29 Edit:2017-06-08 02:36:22
  • Erkek
{islemler}
Sistemi kurduğunuzdan bu yana
okitoErdem TürkoğluAvatar

Sistemi kurduğunuzdan bu yana yaşıyor musunuz aynı sorunu? Tüm bileşenler (usb, usb mouse, ekran vs) bahsettiğiniz sürede yaşanan bu donmadan etkileniyor mu? Eğer durum böyleyse sorun işlemcide olabilir. Umuyorum ki yazılımsaldır. Yeni çıkan yonga seti sürücü var mı bir kontrol edin. Yoksa soğutucu tam anlamıyla işlemciyle temas ediyor mu ona da bir bakın.

Şayet bu sorunu en baştan beri yaşamıyorsanız bu durumda problemin kaynağı ekran kartı sürücüsünde olabilir. Sorun yaşamadan önceki sürücüye dönebilirsiniz daha stabil çalışan versiyonu çıkana kadar.

Ben ekran kartı sürücülerini geriye dönük 3 versiyon saklayarak yüklüyorum, herkese de tavsiye ederim. Uyumsuzluk, performans kaybı, bileşen çakışması gibi sorunlar yaşarsam mevcut olanı kaldırıp bir öncekilere geri dönüyorum.

2x Intel Xeon E5-2670 Asus GTX 980ti 32GB RAM
2017-06-08 09:44:27 Edit:2017-06-08 09:45:11
  • Erkek
{islemler}
Teşekkür ederim, Max
fasuto53Fatih Avatar

Teşekkür ederim,

Max donukken diğer işlemlerimi gayet rahat aynı performans ile yapabiliyorum hiç bir tıkanma yok. Daha önce max ile yaşamıyordum ancak sistem yeni olduğu için çok yük bindirmemiştim max ile. Ancak farklı programlarda ram tıka basa dolu çalıştığım anlar da oldu böyle periodik donmalar hiç yaşamadım. Acronis yedeklememi geri yükledim 3 ay geride şuan açtım ve yine aynı donmalar oldu. Son olarak xref dosyaları sahneye merge ettim. Biraz kullanayım böyle sorun şuan yok gibi.

2017-06-08 13:29:14
  • Erkek
{islemler}
3Ds Max sürümünüzün en
okitoErdem TürkoğluAvatar

3Ds Max sürümünüzün en son Service Pack`ini yüklemeyi denediniz mi?
Anlattıklarınızdan her ne kadar ekran kartı ihtimalini tamamen elemesek de donanımsal bir sorun olduğu çıkmıyor.

Ekran kartı ya da 3ds Max başka suçlu düşünemiyorum :)

2x Intel Xeon E5-2670 Asus GTX 980ti 32GB RAM
2017-06-08 13:41:48
  • Erkek
{islemler}
Şuan xref objelerin hepsini
fasuto53Fatih Avatar

Şuan xref objelerin hepsini tek sahnede topladım, hiç kasma yok. sadece fps 60-70 değerlerine indi ve kayıt 40 sn civarı sürüyor. Muhtemelen sp ile alakalıdır diye tahmin ediyorum ben de ancak şuan o işe giremem. Teşekkürler Erdem Bey.

2017-06-08 18:34:26
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !